Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pórázra szoktatást, hogy...

Pórázra szoktatást, hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés

Több nagytestű kutyám volt már, gyermek korom óta foglalkozom kutyákkal. Mostani kutyám fél éves,második boxerem. Nyakörvhöz szoktattam,a pórázon közlekedéshez pár hete,ilyen nehéz dolgom még soha sem volt...vagdalódzik,cikázik a pórázon,úgy hempereg mint a krokodil a zsákmányával,ha sikerül lenyugtatnom húz,-akkor persze én állok meg,hogy tudja így nem jó... Szorosan magam mellett tartom és úgy megyünk,közben dicsérem,de még így is ugrál és úgy hörög mint aki fullákol,elég ideges a többi kutya ugatásától is .

Parancsra szépen ül,bátorítom majd megint indulunk,megint befeszíti a pórázt és hörög. Ötletetek?



2015. febr. 24. 12:19
 1/6 Bakó bernadett ***** válasza:
Ha húz akkor fordujmeg ha köhög vagy morog akkor új póráz kell lehetőleg ne vas hanem erős gumi mindig szoktasd a kutyához ha a pórászt veszed alatta egy kép tarsd elé és ha támad akkor szoljrá erélyesen.
2015. febr. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mennyiszer volt kinn, más kutyák között, után? Szocializálva mennyire van/volt? Mennyire ismeri a nem, illetve tiltó parancsokat?

Első körben tedd rá és csak hagyd rajta, hadd futkosson vele. Ha így megszokta, mert azt veszem ki h még ez is necces, akkor el lehet kezdeni a pórázfegyelmet. Én a forgolódós módszerrel kezdeném: amint eléd megy, megfordulsz, rántasz rajta egyet, másik irány. Ezt addig ismételni, amíg normalizálódik a helyzet kicsit. Minél többször és minél következetesebben gyakorlod ezt - tehát egyetlen előremenetelt sem hagysz rá - annál előbb lesz olyan kutyád aki normálisan közlekedik pórázon. Második dolog h tudd dicsérni a kutyát és az neki tényleg legyen motiváló. Tudd felvenni vele és megtartani séta közben a szemkontaktust, kérésre. Vagyis tudjon rád figyelni.

2015. febr. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2 - A tiltó parancsokat ismeri. Emberekhez szoktattam,nem fél senkitől. Kutyákkal viszont nem találkozott,falun élünk itt nincs kultúrája a kutyák képzésének(: Aki mégis foglalkozik és igényes erre városba viszi kutyasuliba. Tavaszra én is tervezem,előbb munkám miatt nem fog menni.

Amint írtam,nem első kutyám és fajtában is a második,soha nem tapasztaltam ilyen ellenállást,próbáltam nagyobb kerített területen,hogy nyakörv volt rajta de póráz nem és szépen szót fogad,jön mellettem,megáll,leül,szóval nem lohol előre. A pórázt nem fogja egyébként a szájába,a nyakát rángatja,hogy a nyakörv is megfeszüljön,mintha személyes sértésnek venné,hogy meg van kötve,nagyon érdekes...én mindig beszélek a kutyáimmal és ellenálláskor ha megnyugtatom és szépen elindul,egy idő után megint eszébe jut,hogy pórázon van és kezdi a húzást,ugrálást. Volt hasonló tapasztalatom és ott a hám segített,de most nem szeretném ilyen könnyen feladni.

2015. febr. 24. 14:17
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kellene nyugtatgatnod, amíg vergődik. Vergődjön csak, jöjjön rá magától, hogy hol a póráz vége, addig ér és nem tovább (ezért is sétálnak a láncos kutyák kifogástalanul - amíg el nem rontják őket). Ha az ember ráhagyja a kutyára, egy pár perc alatt mindegyik megérti, hogy ez van és nincs több vergődés. Ha még kvázi meg is dicséred érte, abból nem sok jó fog kisülni.

A láb melletti sétát még nem várnám el tőle, hadd menjen melletted, ahogy akar, de rövid rántásokkal figyelmeztetni kell, ha húz, hosszú időre sose legyen feszes a póráz. Plusz ha valamivel tudod motiválni, játék, kaja, azzal becsalhatod magad mellé, illetve az sem árt, ha a séta előtt istenesen le van fárasztva.

2015. febr. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4 Köszönöm,még ma kipróbálom lefárasztva, -imád "döglésig" labdázni.
2015. febr. 24. 15:48
 6/6 anonim ***** válasza:
ajánlom, hogy menjetek kutya suliba! :)
2015. febr. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!