Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy önfejűbb növendék vagy...

Ha egy önfejűbb növendék vagy felnőtt kutya rámordul, vagy megugatja gazdáját, és gazdája odaver neki szerintetek jogos cselekedet?

Figyelt kérdés
Nem nálunk volt ilyen helyzet,csak ezt szeretném tudni,hogy például valamiért rászól és a kutya megmorogja,akkor ez helyes? Úgy,hogy előtte nem verte a kutyát mégis rámorgott.
2015. febr. 24. 20:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy laza saller helyes, de nem kell agyonverni...
2015. febr. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen.
2015. febr. 24. 21:30
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Egy kaunak vagy KÁJ-nak ha morgásra odacsapsz, akkor lehet, hogy addig volt meg a kezed. :D
2015. febr. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jogos lehet, de a mudim peldaul barmilyen fizikai eroszakra (pofon, fojtonyakorv, lenyomas stb) meg nagyobb agresszioval valaszolt. Nala csak a hatarozott kiallas valik be.
2015. febr. 25. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Vannak kutyák, akik a pofont támadásnak veszik és még agresszívebbek lesznek, ahogy előttem is írták. Náluk jobb, ha "kutyául" adod a tudomásukra, hogy kapjanak az agyukhoz. Grabancrázás, kiemelés, földhöznyomás, lemorgás... Én a kuvaszomat lebirkóztam, összecsomagoltam és földre nyomtam, mikor bunkózott, nála ez vált be, de mikor a kisebbik kutyám odamordult nekem a csont felett, neki elég volt egy tasli.
2015. febr. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Értem.

De olyan is lehet,hogy pont egy Kauval vagy KÁJ-jal kell ezt megtenni nem? Úgy értem,hogy ha még nem felnőttek,és megpróbálnak felülkerekedni.

Akkor náluk szerintem nem elég a grabancrázás vagy földre lenyomás.

2015. febr. 25. 19:33
 7/10 anonim ***** válasza:
36%
hát ha a te kutyád akkor tudnod kell nevelni (ezt az előző válaszokra mondom) mert mi az, hogy a kutya visszakap érte? Ez azt jelenti, hogy Ő egy dominánsabb típus akinél erősebb kéz kell (nem feltétlen és nem csak fizikai értelemben véve) nem azt mondom, hogy akkor verd a kutyát, mert akkor megtalállak és levágom a végtagjaid és végig röhögöm a kínhalálodat! hanem csak, hogy tudni kell kezelni. ha nem megy akkor irány egy kutyasuli (amit egyébként is ajánlok, legalább alapfokút tegyétek le)
2015. febr. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok ; Ja, jól írja az előző, "szép" is lenne ha egy kutya (akár kaukázusi, vagy káj) szétkapná a gazdáját egy pofonért, mert fegyelmezi az engedetlenséget. Az már egy rég veszett ügy. Nekem rottweilerem van, egy igazi angyal, de néha neki is kijár a pofon, mikor vérmesen vicsorog a nyers marhacupákja fölött, és túlzásba viszi a birtoklását :)
2015. febr. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A kisebbik kutyám néha morog, de nem azért mert utál, hanem olyankor ő szenved. Ha odahívom és megvakargatom a hátát, arra elkezd mosolyogni és abbahagyja a morgást. Ez egy fura kutya, így találtuk, hogy ilyen hülye dolgai vannak :D


A másik kutyám, amit mi neveltünk kiskorától az valamiért nem morog soha.

2015. febr. 26. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát az a helyzet, hogy egy ilyen problémának nem akkor vannak az első jelei, amikor a kutya már 35 kiló. Kölyökkorban is ugyanúgy ott vannak a kajaféltési és profán pofátlansági reakciók, csak a legtöbb gazda nem veszi észre vagy nevet rajta, mert még cuki. Csak azt felejtik el, hogy a cuki gombolyagból egy kaukázusi lesz.

Ismét a kuvaszommal példálózok (akinek a szájából a csontot ki tudom venni, és csak parancsra nyúl a kajához): kölyökkorában egyszer összeszedett egy bogáncsot. Jól összeragasztotta a szőrét. Elkezdtem kiszedegetni belőle, de tekergett, izgett-mozgott, nem tetszett neki, míg végül morogva odakapott a kezemhez. Tejfoga volt, az egész kutya volt 12 kiló talán, szóval nem igazán jelentett veszélyt, de ettől függetlenül összecsomagoltam és lenyomtam. Elkezdett üvölteni, mint akit nyúznak, a hangjára összeszaladtak a szomszédok, de annyira már ismertem, hogy tudjam, nem fájdalmában üvölt, hanem a felháborodástól, és továbbra is kapkodott a kezem felé. Aztán elcsendesedett és megadta magát, és soha többé nem volt szükség ilyen durva büntetésre.

Később a kisebb kihágásoknál már elég volt egy-egy grabancrázás vagy kisebb füles. Komolyan megütnöm sosem kellett.

Jobb az ilyesmit minél előbb lejátszani, mert egy majdnem-kifejlett nagytestű kutyával szemben már kiegyenlítettek az esélyek (főleg, ha az ember nem 90 kilós férfi), azt meg ugye nem akarjuk, hogy ő győzzön.

2015. febr. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!