Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy tündéri Csivava...

Van egy tündéri Csivava kutyusunk,3 hete költöztünk új lakásba első pár napban semmi baj nem volt, de azòta folyamatosan morog, s ugat mindenért, de csak a helyén. /nem ránk morog/ Miért csinálhatja?

Figyelt kérdés

/ A hàzban van a második emeleten egy bolognese kutyus, akit már sokszor hallottunk mi is ugatni van, hogy hosszú percekig. Miért ugathat, moroghat?

Arra gondoltam miatta ugatna, de akkor is csinálja a morgást, ha a kutya nem ugat, vagy csak mi nem halljuk. Nem tudom, de aggòdom miért csinálhatja? Volt e már valaki hasonlò cipőben. Egyébként a kutyink nem agresszív sem állattal sem emberrel sőt nagyon is barátságos mindenkivel.



#ugatás #csivava #morgás #batátságos
2015. febr. 25. 00:41
 1/2 anonim ***** válasza:

A fő kérdés: TI mit csináltok, mikor morog és ugat? Aggodalmas képpel füleltek az esetleges támadókra, vagy nyugtatóan megsimogatjátok a kis buksiját, hogy nyugodjon meg szépen? Vagy határozottan rászóltok, hogy csihadjon?


Ez egy rossz szokásnak hangzik, amit az új környezet szokatlan zajai válthattak ki. Meg kell tanítani neki, hogy az ismeretlen léptek a lépcsőházban, a másik kutya ugatása, a szomszéd néni rikácsolása stb. mind az ignorálandó kategóriába esnek.

Amikor elkezdi, nyugodtan, de határozottan szóljatok rá, hogy csend legyen. Fontos, hogy ne mutassátok, mintha ti bármit is hallanátok, sőt a kutyára sem kell odafigyelni. Egyszerű rendreutasítás legyen, nem kell nyugtatgatni vagy ilyesmi. Abba fogja hagyni, ha rájön, hogy ti nem észleltek semmi gyanúsat.

Amúgy meg lehet, hogy a falkasorrendre kicsit rá kéne gyúrni.

2015. febr. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem nyugtatgattam, sőt erőteljesen rászòlunk kapott már virágpermetezővel melyben tiszta víz van szoktam lespriccolni. De ezzel sem értünk el semmit sem. Falka sorrenddel nincs sztem akkor nagy probléma. Nagyon szót fogadó kutyus sétánál járdáròl nem lép le míg meg nincs neki engedve, ha bármilyen ajtón lépcsőház lakásajtòn ő az utolsò aki bejön egyszer mondtuk el neki az ajtónál ő áll be mindig a párom mögé elsőnek én jövök be utána a párom, s majd utána ő. Mindent nagyon hamar megtanul, de erről nem tudjuk leszoktatni, kicsit bosszantò este is erre ébredni
2015. febr. 25. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!