Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász gazdik, a kutyusai...

Németjuhász gazdik, a kutyusaitok milyen gyorsan fáradnak el játszás közben?

Figyelt kérdés
Az enyém most 14 hónapos, naponta játszunk, de úgy 50 perc után már teljesen ki van fáradva, és miután abbahagyjuk csak kiterül és szunyókál egy nagyot. A játék alatt intenzív szaladást értek, elég nagy az udvarunk, jó messzire el tudom neki dobni a labdát, közben felváltva frizbizünk is... Normális hogy ilyen gyorsan kifárad ebben a korban?

2015. febr. 25. 09:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, ennyitől a legtöbb kutya kidől. Ha ezt fiatalabb korában is csináltad vele, akkor még sok is, növendék kutyát nem fárasztunk nullára, nem tesz jót az ízületeinek, főleg a frizbi, ha ugrálnia is kell érte. Óvatosan azzal a kutyával, gondolom, nem akarod, hogy dp-s legyen.
2015. febr. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Persze hogy nem akarom! Köszönöm a választ! Csak néhányszor dobom neki a frizbit, nagyon szereti, de egyszer elég csunyán elesett, azóta ő is ővatosabb lett, meg én is, nem ugrik érte akkorát, meg főleg zavarja a labdát... Előző kutyám labrador/retriver féle volt akit bárhogy próbáltam sehogy sem tudtam kifárasztani, ezért volt kicsit szokatlan a mostani helyzet... Köszönöm mégegyszer a választ! Vigyázni fogok rá! :)
2015. febr. 25. 10:50
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, normális, hiszen intenzív a játék. Bár nekem rotim van, de nagyon pörgős, aktív, egy egész napos túrát simán bír, de itthon 20 perc kereséstől és labdázástól kifárad, mert hirtelen sokkal intenzívebb, mint egy több órás menetelés pl. Persze aztán ha pihent egy kicsit újra csúcsformában van.
2015. febr. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ötödiziglen szűrt 9 hónapos német juhászom van, de az állatorvos nem ajánlotta a frizbizést, azt mondta, ennek a fajtának nem igazán tesz jót a felugrálás. 20 percnél többet nem fárasztom intenzíven, a leghosszabb, nyugodt tempójú séta kb. 40 perc alkalmanként. Egy jó játék, kutyasulis foglakozás vagy séta után teljesen "kifekszik":) Aztán némi pihenés után újra kész a játékra.
2015. febr. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon hasznosak voltak! :)
2015. febr. 25. 14:22
 6/7 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Azért a frizbit lehet úgy is dobni, hogy ne kelljen nagyot ugrania érte. Értelemszerűen az én rotim se ugrik úgy érte, mint egy border, nem is akarom, nem is tudna.
2015. febr. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos az a bizonyos esés egy szerencsétlen magas dobásból következett, szerencsére nem esett baja, de azóta sokkal óvatosabban dobok, és ő sem ugrál akkorákat, mint az elejében mikor bohóckodott.

Köszönöm szépen a választ! :)

2015. febr. 25. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!