Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyet lehet a tenyésztésben?

Ilyet lehet a tenyésztésben?

Figyelt kérdés
Egyik kedvenc fajtám hazai kenneleit nézegettem, és meglepve láttam, hogy egy tenyésztő két olyan kutyától hozott le almot, amelyek egy adott örökletes betegségben mindketten hordozók, így a kiskutyák 25%-a érintett lett. Ez ,,normális" dolog? Az érintett nem azt jelenti, hogy beteg is lesz?
2015. febr. 25. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy az lesz a kölyök.
2015. febr. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%
Persze, ezt hívják szaporításnak.
2015. febr. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
hordozó szülőt, csak mentes kutyával lehet fedeztetni. Nincsen ezzel semmi baj, attól az a kutya még nem beteg. igy a kölykök, vagy mentesek, vagy hordozók lesznek. nagyon korrekt a tenyésztő, hogy kiirja a honlapra.
2015. febr. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Viszont ha félreolvsatm, és maga a szülőpár mindkét tagja hordozó, akkor ugy nem jó, sőt kifejezetten ártalmas. Bocs, korán van:)
2015. febr. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!