Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent az hogy a kutyáknak...

Mit jelent az hogy a kutyáknak 5 másodperces memóriájuk van tehát 5 másodpercig képesek valamit észben tartani, koncentrálni valamire? Egyáltalán igaz ez?

Figyelt kérdés
Ezt állatorvostól halottam rádióban nyilatkozni. De akkor hogy lehet az hogy pl ha egy kutyának azt mondom hogy maradsz a bolt előtt akkor ő akár fél óráig is ott marad, még ki nem jövök. Illetve hogyan emlékszik dolgokra pl embertől , tárgytól való félelem, sok kutya emlékszik arra az emberre aki pl bántalmazza stb. Köszi a válaszokat!
2015. febr. 25. 22:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem valamit félreértettél.
2015. febr. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nem értettem félre határozottan ezt mondta.
2015. febr. 25. 22:07
 3/10 anonim ***** válasza:

Pl, ha megszidod, a kutya az utolsó 5 mp alatt történt dologhoz köti a szidást.

Ezért mondják nagy vonalakban, utólag, később már nem ér semmit sem a dicséret, sem a dorgálás.

2015. febr. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

[link]


:)

2015. febr. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A hosszu tavu memoriajuk ennel sokkal jobb, ez csak a rovid tavu memoria. Arra utal, hogy ha reggel felassa a kertet amig nem vagy ott es te este hazajossz es leszidod, nem fog emlekezni, hogy miert kapta. A buntetes es a jutalom csak akkor hatasos, ha azonnal koveti a cselekedetet.
2015. febr. 26. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 SzMHZs ***** válasza:
Baj lenne, ha szó szoros értelmében így lenne, akkor 5 mp-ig maradna helyben, ha azt kérem, utána menne tovább :D Szerintem képesek ők ennél sokkal többre, a büntetésnél is inkább azzal van a baj, hogy az összefüggést nem látja meg. De sok kutya pl össze tudja kötni a rosszalkodás eredményét a szidással, ha ki van borítva mondjuk egy cserép, és azért kikapott már többször, akkor olyankor is számít a szidásra, ha nem ő volt, de a cserép felborítva van. Szerintem bonyolultabbak azért ők annál, mint hogy pár másodpercig emlékeznek a dolgokra :)
2015. febr. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem ástam bele a témába magam, de azért ez így szó szerint marhaság, amiket te is leírtál igazak.


Ha megtanítasz neki kicsit bonyolultabb dolgot és ezt nem kéred tőle sűrűn simán emlékszik rá hetek-hónapok múlva is pedig még az is előfordulhat, hogy a megtanult parancsszavakat sem pontosan úgy használom mint amikor tanítottam.

Más


Reggel szóltam a kutyának, hogy elpakolok, takarítok és főznöm is kell, tehát most nem tudok vele játszani, csak ha készen vagyok. Órákig nyugiban van, de mikor hosszú órák múlva leülök odajön és meredten néz, vagyis várja az ígért játékot.


Ugyanez kajánál is, a férjem szokott neki apró virslivéget adni, ha azt reggelizik.

Egyik reggel nagyon sietett és elfelejtkezett a kutyáról. Kb. 2 óra múlva, addig lementem vele eü. sétára is, a férjem pakolászott, fürdött miegyéb, tehát kb. 2 óra múlva a kutya odaült a férjem elé mikor indulni akart az ajtóban - ilyen nem szokott tenni és szintén nézte meredten, mikor leesett neki, hogy nem adta oda a virslivéget....

2015. febr. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez, ilyen formában biztosan nem hangzott el, vagy legalábbis nem magyarázta el az illető. Gondolom, arra gondolt, hogy a büntetés-jutalmazás 5 mp-en, de legalábbis nagyon rövid időn belül kell, hogy bekövetkezzen, különben a kutya nem köti össze azzal, amivel mi összekötjük, hiszen ha csak pár másodperc is eltelik, a kutya az alatt az idő alatt csinál még egy csomó mindent, és jobb híján arra értelmezi a mi reakciónkat.
2015. febr. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Például reggel szétszedi a cipődet és te meg hazajössz és este megvered, szerencsétlen nem fogja tudni miért verted meg, kivéve ha megmutatod neki a cipőt, mert akkor már tudni fogja :)
2015. márc. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem, akkor sem fogja tudni. Akkor azt fogja csak fel, hogy "ha a gazdi megmutatja a cipojet, veres kovetkezik". O mar nem emlekszik, hogy azt reggel o osszeragta.
2015. márc. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!