Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az a helyzet hogy van egy 6...

Az a helyzet hogy van egy 6 hónapos pitbull kutyám, és folyton harabdálja a lábam, nadrágom, kezem. Szerintetek hogy kéne eről leszoktatni? Töbi lent

Figyelt kérdés
Amikor kaptam akkoris harabdálós volt.hogyan lehetne leszoktatni?

2015. febr. 26. 12:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%

Először is:

Falkavezérségtisztázni kellene ki a főnök,erre egy sor prakitka van.

Igaz bár hogy még kölyök,de a kölyökkor harapdálásról piullanatok alatt le lehet szoktatani egy kutyát ,HA tudja hogy a kis falkájában,lásd család,hol a helye.

Ezt tanítsd meg először neki,hogy te vagy az ő igazságos főnöke,"falkavezére".

2015. febr. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szóéj rá erőteljesen, hogy nem, nem szabad, amikor csinálja, akkor ignoráld. Mondanám azt is, hogyha harapdál, két ujjal csapj az orrára, de arra meg úgyis a lepontozás jön. Ha nem harap, akkor dícsérd, mikro rákezd, akkor szidd meg, meg fogja érteni.
2015. febr. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Tanuld meg fegyelmezni a kutyát, meg letiltani dolgokról. Ha otthon nem mgy, vidd kutyaoviba.
2015. febr. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Mondjuk nevelni kellene, nem csak villogni vele...
2015. febr. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Kissé elkéstél.Mivel kutyád van, természetes, hogy úgy próbál veled játszani, ahogy az kutyáéknál szokás. Amikor megkaptad, már onnantól le kellett volna szoktatni a harapdálásról.

Írd be itt a keresőbe, hogy harap a kiskutyám. Olvashatsz majd bőven a témáról.

2015. febr. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat.csak nagyon makacs kutyám van
2015. febr. 26. 14:24
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Akkor kérd egy kiképző segítségét,ha egyedül nem tudod megoldani,és a falkavezér dolgot mindenképp rendezd,mert ebből később csúnya problémák lesznek. Egy pitbull(hmm staffodshire?) kutyánál méginkább.
2015. febr. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hogyan mutasam meg neki hogy falkavezér vagyok?
2015. febr. 26. 14:38
 9/11 anonim ***** válasza:

Légy határozott,de igazságos vele,dicsérd mikor kell,és szólj rá mikor kell.Testi fenyítést felejtsd el,azzal csak azt éred el hogy félni fog tőled.

Tipp a sok közül:

Hazaérkezés:

Ha hazaérsz ne az legyen az első dolgod,hogy megmunyizod a kutyát,hanem pakolj le,moss kezet,igyál egy pohár vizet és utána hívd magadhoz.Ellenkező hagyd figyelmen kvül ha ugrabugrál.

Ne szólj rá,mert azzal is eléri amit akar:

A figyelmet,mert a negatív figyelem is figyelem.Ha abbahagyja,illetve "már ő jön" akkor bő jutalmazás.

Másik tipp:

Etetés:

1.Jelzés értékűen a kutya szeme láttára tedd ki a tálját,tegyél mögé egy tányért,amiről elcsipegetsz ezt-azt.

2.HA a kaját amit kimértél neki nem eszi meg,semmi gond,vedd el,ne legyen egész nap előtte étel,majd a következő etetésnél megkapja.

3.Én azt csináltam a német juhászommal,hogy pórázra tettem,leültettem magam mellé,úgy hogy a teli tál egy lépésre volt.Innentől türelemjáték,akkor engedtem enni,ha rám nézett,akkor viszont még pár falatot adtam neki a tálba,amivel két legyet egy csapásra:

Az élelme mellett megjelenő kezet nem veszi fenyegetésnek,illetve a tekintélyt erősíti.

Mint látod a kajával lehet a legjobban "játszani" mivel a kutya ragadozó,illetve ha nincs egész nap előtte kaja,nem ő maga rendelkezik fölötte.

Még egy másik tipp:

Séta és ajtó:

1.Ha a te kutyád is olyan hogy megőrül ha látja a pórázt,akkor várd meg míg lenyugszik,le fog esni a tantusz neki,hogy amíg pörög,nem megünk,amint lenyugodott,jöhet rá a póráz.

2.Az ajtón mindig te menj ki először:

Ha ismeri már az "ül!"vezényszót,ültesd le,bírd maradásra,és menj ki az ajtón majd hívd őt is.

3.Ha sét közben húzza a pórázt,akkor állj meg ha feszül:ne mondj semmit csak állj meg,amint meglazul,mehetsz tovább.


Ezek a módszerek hatásosnak bizonyultak nálam,viszont türelemjáték...van aminél pár gyakorlás után már van eredmény,de hosszas gyakorlásra lesz szükség.

2015. febr. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Firestorm ***** válasza:
77%

Pitbull? :)

Még jó,hogy Magyarországon ilyen baromi gyakori lett a pitbull fajta...Természetesen a törzskönyves fajtatiszta egyedek.

Ja bocs,nem.

2015. febr. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!