Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan válhat belőlem kutyaten...

Hogyan válhat belőlem kutyatenyésztő?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet valakiből kutyatenyésztő? Kell hozzá valamilyen végzettséget szerezni, iskolát végezni?

2015. febr. 26. 15:19
 1/7 A kérdező kommentje:
Illetve mi kell ahhoz, hogy valaki egy kennelt alapítson? Milyen költségekkel jár mindez?
2015. febr. 26. 15:21
 2/7 anonim ***** válasza:
Kívül belül ismerned kell a választott fajtát, kiállításokra kell járnod, törzskönyves, fajtatiszta kutyák kellenek hozzá, és elhivatottság. Meg persze rengeteg pénz a kutyák beszerzéséhez, kivizsgálásához, kiállításokra járáshoz, kennelnév és tenyészengedély kiváltásához.
2015. febr. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

"Milyen költségekkel jár mindez?"

Ha jól akarod csinálni, akkor simán 7 számjeggyel számolhatsz.

Nem csak ki kell váltani a kennelnevet, hanem előtte rengeteg pénzt kell ölni a kutyákba (ár, etetés, oltások, szűrések, kiállítások).

2015. febr. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Két hete feltettem ugyanezt a kérdést, ne várj rá túl sok jó választ. Mindegyik csak azt mondja, pénz, kutya, türelem, ismerd a fajtát, meg hogy ebből nem fogsz megélni. Azt hogy megélek-e belőle, a kutya se kérdezte....

Végzettség amúgy nem kell hozzá, csak kiváltott kennelnév és legalább egy szűrt, tk-s, méregdrága kutyus

2015. febr. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem fogsz belőle megélni, kedves utolsó! Ha szaporító módjára gyártasz, akkor talán, de ha lelkiismeretes tenyésztő vagy, akkor nem!
2015. febr. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, ha tisztességesen akarod csinálni, akkor szerintem sem lehet belőle megélni Magyarországon. A szaporítók mindig alád fognak tudni ígérni, és kevesen fizetik meg a minőséget. De ne legyen igazam. Képzés tudtommal nincs, be kell szerezni hozzá jó vérvonalú tenyészkutyákat, kialakítani egy helyet ahol kényelmesen elhelyezhetők az ellő kutyák, és takarítható is. Egy kicsempézett fűtött garázs például ideális, kertkapcsolattal. Kell hozzá céget alapítani, és a kutyákat rendszeresen orvoshoz, és kiállításra érdemes vinni. Minél jobb a tenyészállat, annál ígéretesebbek a kölykök. Lehet csak szukát tartani, pénzért fedeznek a kanok, de a jó kan drága (akár 80-100 ezer forint egy fedezés, persze fajtától is függ). Olvass jól utána, könyvek vannak a témában,a választott fajtáról is, és készíts egy tervet. Jó, ha már volt kutyád, és van némi tapasztalatod a téren. Én így indulnék. A kennelnevet régen a MEOE adta ki, nem vészes az ára, de nem tudom most is így van-e.
2015. febr. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Én nem is a megélhetésem fedezésére szeretnék elsősorban egy saját kennelt létrehozni. Csupán mert egész életemben imádtam a kutyákat, és tisztelem a tenyésztők munkáját :)
2015. márc. 1. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!