Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyának németjuhász?

Első kutyának németjuhász?

Figyelt kérdés

Hamarosan fogok kapni egy németjuhászt :)

Szerintetek első kutyának milyen? Milyen fajta tápot ajánlotok neki?

15 éves fiú vagyok, reggeli séta suli előtt meg suli után tanítgatni és este felé 4km futás. Elég nagy kertünk van szóval amíg suliban vagyok tudna futkosni. Néha behoznám magamhoz a házba is, hogy a szobatisztaságot megtanulja.

Ezeket tudnám nyújtani neki nagyon nagy vonalakban:)


2015. febr. 26. 17:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
13%

Először is, az német juhász.

Azt a tápot add neki, amit a TENYÉSZTŐNÉL kap, remélem, nem valami szaporított német juci keveréket veszel!

Kölyök kutyával nem szabad futni, egy éves korában már viheted. A leírásod alapján jó helye lesz nálad, de ne felejtsd el, h ez egy munkakutya, sok foglalkozást igényel! Esetleg hétvégén elmehetsz vele kirándulni is, biztos élvezné!

2015. febr. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
76%

Első kutyának szerintem eléggé húzós.Főleg ha egy dominánsabb egyedet fogsz ki.


Tápot ha tenyésztőtől veszed majd ő ajánlani fog általában azt amivel ő etet,de ha nekem az nem megfelelő mert drága.Akkor válthatsz,mindenkinek más táp válik be.


Nem csak tanítgatni hanem szó szerint tanítani,nevelni kell.A Német juhász munka kutya aki nagyon igényli,hogy agyban lefáradjon.Jó kutyák ha jól vannak nevelve és foglalkozva van velük,ha ez elmarad olyan pokolivá tudja tenni az ember életét,de ez igaz minden kutyára.


Ajánlom,hogy nézz körbe környékeden a kutyaiskoláknak azok hétvégente vannak és járjál oda a kutyáddal.Akkor nem lesz semmi baj.

2015. febr. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
A hétvége nekem nem nem jó mert focimeccsen vagyok...de kutya iskola nélkül is meg lehet nevelni szerintem csak türelem és keménykéz kell hozzá.
2015. febr. 26. 18:07
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, h meg tudod nevelni! A kutyaiskola hasznos, és igaza van a másodiknak, érdemes elvinned! Mert mi lesz, ha nem tudod megnevelni? Nem csak türelem kell hozzá!
2015. febr. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

"szerintem csak türelem és kemény kéz kell hozzá."

Meg határozottság. Meg következetesség. Meg szeretet.


Ne gondold, hogy az olyan könnyen megy, oké?


Én felnőtt fejjel azon izgultam hónapokig, hogy jól fogom-e nevelni a kutyám, pedig nem az első, csak épp ilyen fajtám még nem volt.


És ha úgy érzed, hogy egy icipicit nem úgy megy, ahogy szeretnéd, akkor mindenképp kutyasuli.

Nem szeretnénk azt olvasni pár hónap múlva, hogy húz a kutyám, verekedős a kutyám, nem jön vissza a kutyám, morog rám a kutyám, le se szar a kutyám...

2015. febr. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
NEM!
2015. febr. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Olvass utána a klikkeres tanításnak. Jó móka! :)
2015. febr. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
32%
Hát kösd fel a gatyád annyit mondok. Itt nem a mozgásigény kielégítésével illetve a tanítással lesz gond mert a csak másodlagos az akinek van ideje tudja kivitelezni itt a neveléssel lesznek problémák már előre látom. Kemény dió egy német juhászkutya. Mihelyst megkapja az oltásokat azonnal lás hozzá a szocializációhoz (már jóval előtte is ajánlatos de ez a tenyésztő dolga , illetve kis kutyának 6 hónapos korig bent a lakásban/házban az emberek közt a helye) De te egyszerre szoktasd hozzá más állatokhoz emberekhez illetve nem tudom városi vagy e ha nem akkor vidd be városba hogy szokja a nyüzsgést. Német juhászkutya esetében különösen nagyon de nagyon de nagyon fontos a szocializáció! Ja és nem tudom hogy kan e vagy szuka lesz de tök mindegy , nekem szukám van és kb most kezd el jó nevelten viselkedni 2 év "szenvedés" után. Hogy mi munkám van benne lese írom hátha még majd vissza adod tenyésztőnek/szapinak. De én nem várnám meg most már hogy elkezdjen problémásan viselkedni én már helyedben most nézelődnék egy jó suli iránt. Hajrá!
2015. febr. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
ja és még annyi hogy nem csak az én kutyámnál tapasztalom ezt. Hanem suliban is láttam hogy a német juhász gazdik szenvedtek velük rendesen.
2015. febr. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
9%
De ha sikerül megnevelni csodás társad lesz, ha nem akkor... :(
2015. febr. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!