Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyának németjuhász?

Első kutyának németjuhász?

Figyelt kérdés

Hamarosan fogok kapni egy németjuhászt :)

Szerintetek első kutyának milyen? Milyen fajta tápot ajánlotok neki?

15 éves fiú vagyok, reggeli séta suli előtt meg suli után tanítgatni és este felé 4km futás. Elég nagy kertünk van szóval amíg suliban vagyok tudna futkosni. Néha behoznám magamhoz a házba is, hogy a szobatisztaságot megtanulja.

Ezeket tudnám nyújtani neki nagyon nagy vonalakban:)


2015. febr. 26. 17:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
46%

"15 éves fiú vagyok, reggeli séta suli előtt meg suli után tanítgatni és este felé 4km futás"


Na neee... 15 éves vagy és reggel suli előtt nyomsz még egy sétát.. ez kedves :)

ember én is voltam 15 éves és suli előtt úgy robbantottam magam ki az ágyból, nem hogy még kutyát vigyek sétálni :)


suli után még talán, ha nem jönnek a haverok megy egyebek...


és este felé 4 Km futás. Miért pont 4 ?? HAJRÁ !! :)


jó kutyi a Német juhász de baromira munka kutya haveromnak is ilyen van, szinte meg van bolondulva nyüszít ugrál össze vissza ha nem csinálhat valamit, ha nem kap parancsot,

2015. febr. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

Kölyökkorban semmi futás, csak amennyit magától futkos játék közben.

A német juhász munkakutya, kutyasulit mindenképp meg kéne oldani vele. Van sok helyen hétköznap du. is kutyasuli, válassz olyat, ha hétvégén nem érsz rá (se szombaton, se vasárnap nem jó?). Mivel munkakutya, igényli nem csak a következetes nevelést, higgadt, de határozott, magabiztos gazdát, hanem a feladatokat is, "dolgozni" kell vele. Ha nincs agyilag is lekötve, akkor esélyes, hogy rombolni fog, pl. ásni, feleslegesen ugatni, és nehezen kezelhető lesz.

Elsőre talán egy könnyebb fajtát lenne érdemes választani.

A kert mérete nem számít, ő magában nem fog futkosni, sőt nem is kell, hogy felesleges futkosson. Arra van szüksége, igénye, hogy a gazdája minden nap nevelje, dolgozzon vele. Kiskorától érdemes szocializálni, más kutyákhoz, emberekhez, autóhoz stb. hozzászoktatni.

Tápot először olyat, mint a tenyésztőnél megszokott, aztán ha az nem felel meg neked, lehet fokozatosan váltani.

2015. febr. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Én imádom ezt a fajtát már 7 éves korom óta és tuti, hogy nem fogok másik fajtát választani!

Az a baj a kutyasulival, hogy a környéken nincs...mert vinném én ha lenne. A pénzt nem sajnálom csak hogy vigyem el?

2015. febr. 26. 19:49
 14/18 anonim ***** válasza:
A környéken nincs, az mit jelent pontosabban? Szüleid autóval esetleg, mint heti 1 családi program? Vagy tömegközlekedéssel is lehet menni, onnantól, hogy megvan legalább 3 oltása. Hidd el, jót tenne neked is és a kutyádnak is, remélhetőleg találsz erre valami megoldást. :)
2015. febr. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
A szüleim kocsiba nem engednéjük be...de megpróbálom valahogy megoldani.
2015. febr. 26. 20:11
 16/18 anonim válasza:

#11-es


Én 13 éves voltam amikor megkaptam első kutyámat egy rottweilert.Általános iskolás voltam 6 órakkor felkeltem kimentem kivittem a kutyát sétálni,játszottam vele megetettem,lefürödtem,átöltöztem és elmentem 8-ra iskolába.Majd hazajöttem,megtanultam és mentem kutyázni.Ez így ment középsuliig, mivel ott vonatoznom kellett a reggeli séta elmaradt reggel már nem kellett etetni mert már csak napi 1x kapott és az este volt,de délután hazaértem,tanulás és kutyázás és ez tart már így 9 éve.Azóta megmentettem egy viselkedés problémás ( emberre,állatra veszélyes ) akita mixet akit 2 éve rehabilitálok eddig nagy sikerrel.


Szerintem nem a kor határozza meg a felelősség tudatot. :) Nekem fontosabb volt a kutya mint a " haverok,buli " nem mentem sehova mert a kutyát nem hagyhattam itt.Mai napig hozzájuk van igazítva az életem.

2015. febr. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
nem autistákra gondoltam.
2015. febr. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
100%

Első : németjuhász, vagy német juhászkutya. Rosszul tudod.

Egyébként régi kérdés, de válaszolva, '92 óta szüleimnek németjuhásza volt, semmi gond nem volt velük. Most is ilyen kutyánk van, és én most készülök venni egy kicsit. Mást nem is vennék, pedig szeretem az összes kutyafajtát. De nekem a kutya az a németjuhász.

2018. aug. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!