Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sziåsztok ma vettem egy...

Sziåsztok ma vettem egy kis francia bulldogot egy kisfiút és még nagyon kezdő vagyok, 😃 és ha a megfürdetem fürdethetem a mi fürdőkâdunkba nem lesz semmi bajom utána?

Figyelt kérdés
2015. febr. 26. 18:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne megfürdetni egy két hónapos kiskutyát? Egyébként meg, ha kitakarítod utána a fürdőkádat, nem lesz bajod.
2015. febr. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
7 hetes és azért mert a házban akarom tartani 😃😉
2015. febr. 26. 18:22
 3/17 anonim ***** válasza:

Én többször fürdettem kutyát a kádunkban (bár nem ilyen picit).

Utána domestos, vagy flórasept, és kész.

2015. febr. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
És ha a házban tartja az ember milyen gyakran kell megfūrdetni a kutyát ?? Meg most azért is akartam mert akitől hoztam kicsit koszos helyen volt és úgy nem akarom az ágyamba rakni !!
2015. febr. 26. 18:26
 5/17 anonim ***** válasza:
76%

Hét hetesen nálad sem lehetne! Más is házban tartja a kutyáját, és két-három havonta fürdeti, semmi bajuk nincs.

Egyébként sem lehet őket 1 éves kornál előbb fürdetni!

2015. febr. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én szárítógépben szoktam szárítani. És ti?


Mi bajod lenne egy EGÉSZSÉGES kutyától?

De hogy a te 7 hetesen elhozott blökid mennyire férges, azt az isten tudja.

Szépen toppogj el dokihoz, mutatkozzatok be, aztán majd ő megmondja, hogy kell-e fürdetni.

2015. febr. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%

A törvény előírja, hogy 8 hetes kora előtt tilos elválasztani az anyjától! Az, hogy te már most megvetted két dolgot jelent: 1, törvény sértettel 2, szaporítótól van a kutyád, tehát maximum francia bulldog jellegű, szerű, keveréked van, mert egy tenyésztő soha nem adná oda hamarabb, meg egy menhely sem. Ebből az következik, hogy készülj fel, hogy 80%, hogy beteges, állandó orvosi kezelésre szorul kutyád lett.


Nem lesz bajod a kutyától, csak takarítsd ki a kádat.

És ne aggódj a kutyusodnak sem lesz baja a te kádadban.

2015. febr. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az elején leszögezem, egyáltalán nem bántásból írom ezeket, írtad hogy kezdő vagy ezért segíteni szeretnék.


Mivel nemrég került hozzád az eb kötelességed elvinni állatorvoshoz általános kivizsgálásra. ott érdeklődhetsz a fürdetéssel kapcsolatban stb. Ha az oltások/féreghajtások nincsenek meg, azonnal pótolni!

Van egy olyan érzésem hogy neveléssel kapcsolatban is felmerül rengeteg kérdés, éppen ezért ajánlanám Jan Fennel és Cesar Millan könyveit, illetve az internetet, fórumokat! Ha ezek után sem boldogulnál, akkor kutyaiskola, de bízom benne hogy egy Francia bulldoggal azért elboldogulsz.


Remélem tudtam valamit segíteni.

2015. febr. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%

Kicsit se gondolkodtál el azon, miért koszos az a hely? Nem volt egy kicsit se gyanús, vagy csak az volt a lényeg, hogy olcsó legyen? :(

Felesleges fürdetni 7 hetesen, hacsak nincs hasmenése vagy ilyesmi, és összekente magát. Féregteleníteni viszont kell, mivel valószínű a szaporítód ilyesmire nem költött. Irány az állatorvos, ő majd elmondja a további teendőket.

Az ágyadba meg ne tegyél ilyen kiskutyát, még akkor se ha amúgy egészséges, hacsak nem akarsz összepisilt ágyneműben ébredni.

2015. febr. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
66%
Nem akarok kötözködni de azt jó ha észben tartod hogy a kutyáknak évi 2 samponos fürdetésnél több nem ajánlott. Kutyáknak van egy öntisztulási folyamatuk, a bőrükön pedig egy természetes védőréteg amit samponos fürdetéssel tönkreteszel. Azt éred el a sokszori fürdetéssel hogy felborítod a biológiájukat és a kutya büdösebb lesz fürdetés után mint előtte. Sima tiszta vízzel azonban mehet a fürdetés de semmi sampon !
2015. febr. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!