Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most fél tőlem, vagy továbbra...

Most fél tőlem, vagy továbbra is tiszteletlen?

Figyelt kérdés
Par napja tettem fek itt a gyakorin egy kérdést. A lényeg hogy arra utaltak ott a válaszolók, hogy ha a kutyam odatolakszik hogy simogassam meg kapálózik ha abbahagyom az a tiszteletkenség jele. Azt tanácsolták küldjem el olyankor a helyére erélyes hangon. Olyan tanácsot is kaptam hogy ha nem fogad szót akkor álljak négykézláb és morogjak rá, meg nyomjam le őt a földre. Ez megtörtént ő a hátára feküdt utána és mind ok volt. Most viszont azt csinálja, hogy elküldöm a helyére, ott marad ugyanúgy. Ha erélyesen rászólok (nem kiabálva nem sikítozva) fogja magát és a hátára fekszik és felemeli a lábait. Fél tőlem vagy továbbra is tiszteletlen csak azt akarja hogy megsajnáljam és ne küldjem el.

2015. febr. 27. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:
35%
Dehát mért nem simogatod meg szegénykét, ha egyszer azt akarja. Ha a hátára fekszik és felemeli a lábát, az a teljes kitárulkozás, bizalom. Szeret. Ne várd meg, amíg nem fog.
2015. febr. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mert előtte foglalkoztam vele, simogattam stb. Esett az eső ezért nem akartam őt kiküldeni (van bent a házban egy ágya arra az esetre ha bent van) A kanapen próbáltam ezutan nyugodtan kajalni es megnezni egy musort...azt mondtak ha azzal hogy kovetelozik, nem erti meg hogy most ne zavarjon az egyértelműen domináns viselkedés...mostmár teljesen nemtudom kinek higyjek...nem akarom hogy a fejemre nőjön a kutya s ő irányítsa az életem
2015. febr. 27. 15:34
 3/7 anonim ***** válasza:

ha olyan dolgot csinál ami téged zavar, akkor tiltsd meg neki. Mindegy miről van szó.

Ha követelőzik, azt meg főleg ne engedd neki, mert ha azt hagyod, akkor nő csak igazán a fejedre.

Ne vegyél róla tudomást ha nem akarsz vele foglalkozni. Rá fog jönni, hogy most nincs itt az ő ideje.

2015. febr. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit túljátssza a szerepét a kiskutyád. :) Vannak nagy tragikák, akik a legenyhébb rendreutasítástól is előadják a nagyhalált. Ne dőlj be neki.

Persze a "büntetést" (=rászólást) sem kell túlzásba vinni, többnyire elég egy kicsit emeltebb hang vagy mélyebb hangszín, de ha valami olyat csinál, amit nem akarsz eltűrni, akkor ha a fene fenét eszik, ha fejen áll, akkor is tiltsd neki! Mindegy, hogy adja elő magát. Viszont ha felhagyott a cselekvéssel, akkor oldd ki, kedvesen, magasabb hangon dicsérd meg. Persze ami tilos, az ezek után is tilos.


Az én kutyám úgy szokta a helyére vonszolni magát, mikor elküldöm, ha kunyerál, mintha fél óráig vertem volna előtte bunkósbottal. Aztán meg sóhajtozik és nyöszörög, kínlódik körbe a kosarában. Nézni is rossz, de ha meg bírom állni röhögés nélkül, akkor ott marad, míg el nem engedem.

2015. febr. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez, hogy a buntetes hatasara a hatara fekszik ahelyett, hogy reagalna az utasitasodra, gyakran azt jelenti, hogy "fogalmam sincs, mit kene tennem, hogyan kene reagalnom, de kerlek, ne bants!" En ilyenkor megfognam a nyakorvet, elvezetnem a helyere es ott lefektetnem.
2015. febr. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, egyébként az említett "hattyú halála" effektus nálunk is megvan, pontosabban a barátom kutyájánál :D Akkora drámakirály, hogy az valami kabaré :D Nem szabad bedőlni nekik, mert az ilyen kutyák tudják a leginkább kiharcolni amit akarnak, majd ebből váltanak át követelőző, hisztis kis görcsbe, ha nem megfelelően kezelik ezt a természetet.
2015. febr. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagy színeszno az biztos :D sokszor a süketet játsza ha az agyaba kuldom, bezzeg ha kinyitom az ajtot, hogy jo akkor menjen ki, rogton beleugrik az agyaba :D
2015. febr. 27. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!