Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border Collie kölyöknek...

Border Collie kölyöknek (sportolni fog ha megnő. ) melyik táp etetését javasoljátok, ami ár-érték-beltartalom arányban megfelel?

Figyelt kérdés

Természetesen húst, és zöldséget tervezek neki főzni minden nap. Nem tudom milyen tápot válasszak, mindenképp a prémium kategória érdekel csak, hiszen a kutya is az.

Több teszt eredményét olvasva elbizonytalanodtam. Happy Dog, Farmina, Brit, és Royal Canin kaliberek etetésén gondolkodtam, vagy árban hasonló, viszont sok teszt azt állítja ezek javánál csak a márkát kell megfizetni, és a rajta leírtaknak a jórésze csak kamu. Sajnos a Royal Caninról is ezt állítják. Ezek után hogy vegyek egy tápot 1000 Ft.-os feletti kilónkénti áron, ha nem tudom elhihetem-e, tényleg jó, vagy csak állítják.

Elsősorban Borderesek,sportkutyások, vagy olyanok véleménye érdekel, akik prémium tápokkal etetnek, és ezekkel tapasztalatuk is van.

Ha nem túl nagy kérés rosszindulatú kommentelők kíméljenek!!!



2015. febr. 27. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a Brit Premium tápot ajánlom. :) Jó ár/érték arányú, jó minőségű, ideális fehérje tartalmú táp, de a megfizethető árkategóriában. Kölyök korban mehet neki a M-es (medium) Junior. Egy éves kora után majd mehet neki a Sport változata is, ha már elkezdett többet mozogni (pl. edzeni, gyakorolni) vagy sportolni (pl. agility, frizbi).

A Royal Canin tápnál tényleg csak a markát fizeted meg.... Arról nem is beszélve, hogy nagyon magas a fehérjetartalma, ha jól emlékszem 32% az M-es Junior. Ez nagyon "megnyújtja" a kutyát, ami később csont és porc bajokhoz vezethet.

A Happy Dog pedig tele van kukoricával.... Mindig az első, vagy második helyen áll. Ezt a kutya nem tudja megfelelően hasznosítani, megemészteni, tehát fölösleges. Akkor már inkább a gabona.

A Farmina tápokkal sajnos még nincs tapasztalatom.

2015. febr. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Természetesen húst, és zöldséget tervezek neki főzni minden nap."

Na azt ne csináld. Vagy főzöl, de akkor átgondoltan, vagy táp, de ne kezdd el keverni agyatlanul, mert felborul a bevitt tápanyagok egyensúlya. Vagy nyers kaja, ami szerintem a legjobb, ár-érték arányban és minden egyéb téren is. Kijön annyiból, mint egy közepes minőségű táp (bordernek szerintem havi 5-6ezerből simán, és akkor nem a legolcsóbb cuccokból válogattál), viszont teljesen természetes, tudod igazítani a kutya aktivitásához és fejlődési üteméhez, meg hát nem tömöd szeméttel. Mert ugye a tápokba sem a csirkemellet meg a színhúst darálják bele, hanem mindent, ami eladhatatlan, magyarul ehetetlen.

Ha érdekel a nyers, olvass utána a BARF-nak, nagyon megéri :) Kölyköket is etetnek vele, vannak tenyésztők, akik csak nyersen tartják a kutyáikat, ilyen kaliberűeket is, és gyönyörűek, egészségesek :)


De ha már táp, akkor a Royalt én sem javaslom; a Britben valószínűleg tényleg valami hús jellegű dolog van, azt nyugodtan megpróbálhatod, illetve a Panzi Fit Active még elég jó táp annak ellenére, hogy a Panzi cuccok amúgy nem kifejezetten jók. Mindenesetre akármit is választasz, ne a híre alapján tedd: nézd meg az összetételét, és úgy dönts. Mindig abból van a legtöbb a tápban, ami első helyen szerepel az összetevők listáján, magyarul ami úgy kezdődik, hogy gabona, azt felejtsd is el, nem tehenet tartasz, hanem kutyát. Eléldegél persze gabonaalapún is, de hát nem az igazi, na.

Meg hát kérdezd meg a tenyésztőt, hogy ő mit javasol, nyilván van már némi rutinja ebben :)

2015. febr. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Közben utánaérdeklődtem, hogy nem kell megfőzni neki, és a BARF-ot is elkeztem tanulmányozni.

Más meg pont a RC-t javasolta inkább, hogy az erősebb, és pont a BRIT-tel szemben...:(

2015. febr. 27. 20:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Az erősebb jelen esetben azt jelenti, hogy hízlal mint állat. Ha szép kövér bordert akarsz, akkor etesd royallal :)
2015. febr. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem olyan jó dolog keverni a kettőt. Ha nem szeretnél a nyers / félnyers etetéssel bajlódni, akkor azt javaslom úgy válaszd ki a tápot, hogy megnézed az összetevők listáját, ahol tételesen fel van sorolva, hogy mit tartalmaz. Az első helyeken jó, hogyha hús vagy húsliszt szerepel, és hogyha a gabonafélék egyáltalán nem, és csak a többedik helyen szerepelnek, akkor is lehetőleg inkább zab, vagy barnarizs stb. formájábab.

A kukorica, búza, cukorrépapép, mint olcsó töltőanyagok, előbbiek hízlalnak is és ráadásul könnyen allergiát okozhatnak.

Én az Orijen, Acana tápokat tudom javasolni, a Brit premium sem tűnik rossznak, bár még nem próbáltam, a Brit Care Carni Love halas tápjával a felnőtt kutyámnál jó tapasztalataim voltak (konkrétan jobban nézett ki, mint az acana pacificától) ill. a fressnapf-nál van ez az új real nature wilderness termékcsalád, azok is elég jó tápok (a sima real naturenak sem rossz az összetétele, csak a szemcséi ilyen zoo csemege alakúak, nem valami bizalomgerjesztő az egész).

Ill. ha a nagyobb webáruházakban nézelődsz, akkor olvasgasd el a tápok összetevőit. Látni fogod, hogy RC, Eukanuba, Hills és társai tényleg főként kukoricából állnak.

2015. febr. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!