Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire veszélyesek a bolha-...

Mennyire veszélyesek a bolha- illetve a kullancs elleni szerek kutyáknál, ha állandóan rajta van valamilyen formában, szinte megállás nélkül?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem,hogy 7 hónapig használom a kiltix bolha nyakörvet,s ha annak lejár a hatása,akkor jön az Advantix spot on,ha annak is lejár,akkor bravecto rágótabletta.Ez így nem-e túl sok gyógyszer- illetve méreg anyag a kutyusnak?Sajnos muszáj rátenni,mert mi emeletes házban tartjuk a kutyát,s így naponta többször sétáltatjuk az utcán.A mi környékünk nagyon kullancs fertőzött terület,tehát könnyen megcsíphetnék a kullancsok,ha nem tennénk rá mindig valamilyen védelmet,s akkor meg kaphat a kullancstól Lyme kórt,bagy babéziát...stb.Természetesen van a hámján Tickless Pet ultrahangos kullancsriasztó is,de az nem 100%-os ezért kell a vegyianyag is.(Értem ezt spot on, kullancs nyakörv, rágótabletta. Egy 10 hónapos fajtaiszta Angol cocker spánielről lenne szó)

2015. febr. 27. 21:50
 1/7 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam,hogy esetleg ez a sok gyógyszer származékok amit ezek a szerek tartalmaznak,hosszú távon nem tesznek jót az állat veséjének és a májának sem.
2015. febr. 27. 21:53
 2/7 anonim ***** válasza:
A fertőzött kullancs csípés még rosszabbat tenne a veséjének, s a májának. Az enyém 3,5 éves, 6 hónapos korától hord Kiltixet tavasztól tavaszig, kutya baja.
2015. febr. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Például:

A FRONTLINE SPRAY vagy FRONTLINE SPOT ON kezelést követõen a fipronil hatóanyag behatol a bőrbe és a faggyúmirigyekben tárolódik. Ezek a faggyúmirigyek a későbbiekben raktártárként működnek, hiszen a normál faggyúkiválasztással a hatóanyag folyamatosan a bőrfelszínre és szőrre jut, így biztosít folyamatos védelmet az állat számára."

Tehát ezek szerint a véráramba nem kerül .

2015. febr. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek, a babesia például sokkal rosszabbat tesz a vesének, mint ezek a vegyszerek. Lehet, hogy időskorára romlik tőlük valamennyit a vese vagy a máj (bár szerintem soha nem sikerült még a kullancs elleni védekezésre visszavezetni ilyen problémát), de részemről inkább ez, minthogy fiatalon elvigye a babesia vagy a lyme. Millió kutya él úgy manapság, hogy éjjel-nappal van rajtuk valami cucc, és vígan megöregednek vele.
2015. febr. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Ezek a szerek úgy lettek kifejlesztve, hogy a kutyákra ne legyenek veszélyesek. Mi túl vagyunk egy babézián, és annak szövődményén (rossz minőségű nyakörv mellett), úgyhogy inkább a vegyszer, mint még egy betegség! Szóval a lényeg szerintem, hogy jó minőségű nyakörvet/spot on-t kell venni.
2015. febr. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, illóolajokkal illetve egy biorezonanciás medállal lehet helyettesíteni ezeket. Természetesen megértem, ha valaki nem szívesen kísérletezik ezekkel, de bízom benne, hogy idővel ez olyan lesz, mint a BARF: ha sokan használják és látható a siker, akkor könnyebben rászánja magát az ember.
2015. márc. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bármit is állítanak róla általam sose látott emberek, én egyszerűen kizártnak tartom, hogy a CatanDog's medál működik. Az egészet valami olyan hangulat lengi körül, mint ami a többi átverést szokta. A tudományos háttere zavaros. Ennek a cuccnak világraszóló szenzációnak kellene lennie, ha működne, de ennek semmi jele. Lassan két évtizede létezik, ha tényleg frankó lenne, már mindenki ezt használná, akármit is mondanak róla a hozzám hasonló szkeptikusok :)
2015. márc. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!