Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mjnden fajta vélemény érdekeln...

Mjnden fajta vélemény érdekelne az Angol Bulldoggal kapcsolatban?!

Figyelt kérdés
Szereti a pici gyerekeket? Kb mennyire NAGYON drága az etetése? mennyire beteges? stb....

2015. febr. 28. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Beteges:tenyésztőtől elhozva kisebb a kockázata,hogy valami baja lenne,ettől függetlenül hajlamos a szem,és légzésproblémákra.

Gyerekek:megfelelő neveléssel,a kutyák nagy hányada gyerekhez hozzászoktatható,a bulldog inkább szeret lustálkodni,mint ugrabugrálni,nyigodt természet.

2015. febr. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Szelíd, nyugodt, kiegyensúlyozott. Gyerekeknek a legjobb játszótárs. Hűséges, bátor. Légzési nehézségekben szenved, mivel rövid, kurta orra van. Az etetésével kapcs nem tudok nagyon mit mondani... nem egy borzalsztóan kényes kutya. De egyébként ebfüggő, hogy mennyi az etetés. Az én kutyámnak (pincsi-tacskó keverék) drágább, piciszemű tápot kell venni, mert olyan gyorsan eszik, hogy megfullad a nagyobb szeműtől. Pedi naponta kap enni... szóval ez igazából kutya függő. Nem hinném, hogy nagyon nagyon drága az etetése. Naponta 1-2x kap mondjuk száraztápt vagy alutasakost, esetleg konzervet. Szerintem oké.
2015. febr. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Etetése kb. annyi, mint más hasonló méretű kutyáé, ebből a szempontból mindegy a fajta.

Beteges fajta, légzési problémái, szemproblémái és bőrproblémái lehetnek, ezek a jellemzők. Ezért is nagyon fontos, hogy honnan vásárolod a kölyköt! Csak megbízható tenyésztőtől érdemes, de a fenti problémák akkor sem zárhatóak ki.

Általában véve egy szelíd, kedves kutya, gyerekeket is bírja. :) Persze nevelni kell a gyereket is a kutyával való bánásmódra, és a kutyát is a megfelelő viselkedésre.

Meleg időt nehezen viseli, könnyen túlhevül a rövid orra miatt, kánikulában nem szabad sétáltatni, mozgatni, csak kora reggel, késő este.

2015. febr. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most van egy 3 hónapos bulldogom. Előzetesben csak annyit, hogy maximálisan tudom ajánlani, elragadóak. Kiskutyát érdemesebb szerintem venni, a nevelés miatt elsősorban, de ha nem akarsz sokat költeni a vásárlásra, a felnőtt kutya olcsóbb. A kutya ára elég borsos, 150 000-300 000 Forint között mozog egy jó tenyészetben. Elég sokáig tartott mire mindennek utána jártam, de ezek alapján azt tudom mondani, hogy csak tenyésztőtől szabad venni ilyen fajta kutyát. Ennek két oka van, egyrészt kisebb az esélye hogy beteg lesz, (nem kizárt, de jóval kisebb) másrészt a tenyésztőhöz bármikor furdalhatsz segítségért. Például velünk mindig eljön az állatorvoshoz is, ha bármi kérdésem van mindig írok neki, egyszóval egy biztos pontot ad, ugyanis nem mindig könnyű eligazodni a vélemények között. Mi öten vagyunk testvérek, az öcsém még csak 3 éves, és így azt tudom mondani, hogy nagyobb kérdés hogy a gyerek mit szól a kutyához. Például nálunk, először félt a kutyától a testvérem, és folyton elfutott előle, a kutya meg azt hitte játék és futott utána, így erősítve a gyerekben a félelmet. Miután sikerült megértetni az öcsémmel, hogy ezt ne csinálja, megszűnt a probléma. Mivel még kicsi a kutya, egyenlőre nem tudok többet mondani erről, de ahogy olvastam higgadt természete, és nagy fájdalom küszöbe miatt alkalmas arra hogy gyerekekkel legyen. Az etetésről nagyon sokan vitáznak, szerintem érdemes jó minőségű táppal etetni, mert ezzel is megelőzheted a betegségeket. Nem tudom mi számít neked drágának, de 13900 Ft volt egy 20 kilós zsák, (a tenyésztő szerződésén keresztül, egyébként drágább valamivel!) ezt még mindig eszi, és a felénél sem tartunk úgyhogy amíg kicsi sokáig elég neki egy nagyobb zsák. Szerintem a premium tápok között érdemesebb nézelődni. Ha bármi kérdésed van írj, még új vagyok a témában, de remélem tudtam segíteni!:)
2015. márc. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 icu75 ***** válasza:
az angol bulldogról egyetlen negatívumot tudok mondani nagyon rövid életűek,(erről persze nem ők tehetnek) és a betegesebb fajtákhoz tartoznak még akkor is ha nagyon jó helyről veszed.
2015. márc. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezek a kutyák csodálatosak... Szomorkás arcuk ellenére, ha jól tartják Őket akkor szinte mindig boldogok és barátságosak. A gyerekeket imádják. Sajnos elég betegesek, légzés problémáik vannak... Nem szabad túlmozgatni Őket és nyáron biztosítani kell árnyékosabb helyeket. Ezt már elmondták előttem... Mindenképpen jó tenyésztőtől kell venni. Még annyi, hogy nehéz tenyészteni (gondolom nem akarod :D) mert szinte mindig császározni kell. Úszni nem tudnak, de szívesen próbálkoznának ezért vigyázni kell, mert ha hagyod, hogy bemenjen mélyebb vízbe valahol akkor elsüllyed mint egy kő. A Barf és a Prey étrend náluk kilőve mert a nyers, darabolatlan hústól és csonttól előbb vagy utóbb megfulladnak, mert mohón esznek!
2015. márc. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 the kinologist ***** válasza:
Az általánosságot az angol bulldogról elolvashatod a neten. A tapasztalat az,hogy nagyon jól kijön a gyerekekkel, többségében más kutyákkal is. A hőleadásuk rossz, mert a hosszú évek alatt a fajta tenyésztése és a tenyésztési kívánalmak miatt haza lett vágva a pofájuk. A torz pofa csontozat miatt hörögnek. Nyáron, nagy melegben biztosítani kell jól szellőző, hűvös helyet. Az etetésük nem különösebben bonyolult! Ők is szeretik a finom falatokat, a csirkehúsra figyelni kell, mert allergiás tüneteket okozhat, de nem biztos!!! Csontokat inkább ne, mert tudnak rágni ugyan valamennyire, de az egészben nyelés miatt megfulladhatnak. Nem mondanám beteges kutyának, kis odafigyeléssel a problémák minimalizálhatók. A szem problémákat a harder gyulladása okozza, amit egy doki pár ezerért megold.A bőrproblémák oka az allergiás reakció, de ez bármelyik kutyánál fennáll.
2015. ápr. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!