Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hülye kérdés az ivartalanításról?

Hülye kérdés az ivartalanításról?

Figyelt kérdés
Egy felnőtt kutya és a gazdája között kialakult bizalmi kapcsolatot nem rengeti meg, ha ivartalanítani viszi? Úgy értem, a kutya felfogja, hogy én odavittem valahova, ahova alapból utál járni, majd ott sorsára hagyom őt, én meg elmegyek, és legközelebb egy brutális sebbel a hasán tér magához, ami iszonyatosan fáj, és én még mindig nem vagyok sehol. Majd egyszer csak megjelenek, mintha mi sem történt volna, hazaviszem, neki továbbra is fájdalmai vannak... ez nem okoz törést bennük? Már felnőtt volt amikor hozzám került és rettentő nehéz volt elérni, hogy megbízzon bennem, nem akarom ezt lerombolni egy ilyen -számára- sokkoló dologgal.
2015. márc. 1. 09:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
56%

szükséges rossz.

gondolom nöstény a kutyád egy hét éjjel nappali figyelés kell . ha fiu akkor meg észre se veszi. viszont ezzel csak jot tezsel neki.

2015. márc. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
71%
Már miért hagynád ott? Meg szokás várni a műtétet. Vagy arra a nyomorult 1 órára van valami halaszthatatlan dolgod? Pff...
2015. márc. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%

1. Miért hagynád ott? Mi megvártuk és ébredésnél már be is mehettünk hozzá, hogy érezze, ott vagyunk.

2. Ennyi erővel egyáltalán ne vidd orvoshoz, mert az rossz élmény neki, főleg ha beteg és amúgy is fájdalmai vannak.

3. Tényleg hülye a kérdés.

2015. márc. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%
Semmi baja nem lesz. Elkerulhetetlen, hogy idonkent orvoshoz vidd es ha ennyit nem bir ki a kapcsolatotok, az annyit is er...
2015. márc. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Persze a te hozzaallasod is szamit, ne ugy viselkedj, hogy uristen, brutalis seb van a kutyam hasan, hanem, hogy semmi baj nem tortent, minden rendben van. A kutyad elsosorban a falkavezer viselkedese alapjan ertekeli a dolgokat, ha a gazdi panikba esik egy karcolas lattan, az sokkal nagyobb trauma, mint akar egy komoly mutet, nyugodt gazdival.
2015. márc. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 SzMHZs ***** válasza:

Nálunk semmi probléma nem volt utána a kapcsolatunkban, sőt az ébredéskor csak úgy tudott megnyugodni, hogy hozzáértem. Még otthon is több óra hosszát ültem az ágya mellett a földön, mert akkor nyugodtan feküdt. A második műtéténél ugyanígy. Mondjuk ő a dokihoz nem utál járni, részben mert egy patika+állatfelszerelés bolttal van egyben, másrészt mindenki nagyon kedves, szereti az embereket. Pedig szurkálták már ott sajnos eleget oltásokon kívül is.

Ők szerintem ezt nem így fogják fel, nem kötik össze, nem fognak hibáztatni :)

Másik példa: az első cicám rettentő félős volt, nem jött oda hozzánk, menekült előlünk. Az ivartalanítás után pár nappal magától az ölembe mászott, alig mertem mozdulni, nem hittem el. És azóta én vagyok a mindene.

2015. márc. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Nem mindenhol lehet ott az ember, nálunk speciel valamikor késő délelőtt kellett otthagynom a labi szukámat és délután három körül mehettem be érte, nem lehettem ott. De nem volt semmi, a kutya tök vidám volt, az asszisztensek mondták is, hogy baromi gyorsan feléledt és nagyon is élénk és jókedvű, sokat mulattak rajta. Azóta is oda járunk állatorvoshoz és nem fél egyáltalán, úgyhogy nemigen rossz emlék ez neki. Aztán a műtét után másnapra lett kicsit bágyadt, sokat feküdt, bár szerintem a gallér miatt is, mert nem szerette, hogy mindennek nekimegy. De levenni nem akarta, tök jól viselte az egészet. Egy héttel később már kutya baja se volt.
2015. márc. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 sippara ***** válasza:
54%
Sokkal komolyabb bizalom és kapcsolat romboló hatása van annak, ha a gazdi ilyen szinten próbál hülyeségeket belelátni a kutyába.
2015. márc. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
5 hónaposan lett megműtve. Nem hagytam ott, 3 napig fájdalomcsillapítót kapott, bár már a műtét másnapján már rohant volna. Nem hinném, hogy ilyen összetetten gondolkodna egy kutya....
2015. márc. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Oké, nekünk azt mondták, hogy ott kell hagyni a kutyát és majd telefonálnak, miután felébredt és majd csak akkor mehetek érte. De akkor inkább keresek másik helyet, ahol ott lehet maradni, ha ez így működik, hogy lehet válogatni. Azt tudom, hogy nem kell, sőt nem szabad őt babusgatni, ha valami kisebb baleset éri, mert akkor ráparázik de bammeg, nőstény kutya komplett kipakolása már csak nem a "bibis lett a pocikád" kategória. Na de a sértegetések közül azért kihámoztam a lényeget, sokaknak semmi változás nem volt a műtét után. Bár kihangsúlyoznám, hogy kutyás tapasztalat nélkül fogadtam be egy félhalott kis kóbor lárvát az utcáról, aki félt az emberektől, a zajoktól, a többi kutyától, az ajtóktól, a porszívótól, kb. egyszerűbb lenne flsorolni, hogy mitől nem... akkor nekem ne mondja senki, hogy miután egy ilyen kutyából egy bizalomteli, élénk, érdeklődő, engedelmes, de picikét ádáz lényecskét neveltem, akkor "annyi is ér" a kapcsolatunk, ha féltem a kettőnk közti kapcsolatot egy műtéttől...
2015. márc. 1. 13:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!