Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám daganatos műtét/sem?

A kutyám daganatos műtét/sem?

Figyelt kérdés
a kutyám már elég idős 17 éves keverék ezzel ellentétben eléggé életerős, van egy nagy kb maroknyi daganat a hasán. Nemtudom érdemes lenne-e már ilyen idős korban megműtetni állatorvosnál még nem voltunk, de szerintem vagy a műtét során elvérezne vagy utána elgyengülne vagy így már idővel elpusztulna. A válaszokat előre is köszönöm.

2015. márc. 1. 10:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Az állatorvost kell megkérdezned, de valószínűleg azt fogja javasolni, hogy ne műtsétek meg a kora miatt. Egyébként miért a laikusok véleményére adsz? Vidd el több orvoshoz is, és az alapján mérlegelj!
2015. márc. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt daganatos a kutyánk ( 7 évesen) kiderült,hogy a lépén van a daganat.A doki mondta,hogy nagy valószínűséggel a műtő asztalon meghal,mert a lépet ugye nem lehet kivenni,meg kockázatos,meg mondott még egy csomó dolgot. Így inkább vártunk.Doki szerint 2-3 hónapja van hátra.De ő még 7 hónapi velünk volt.Akkor láttuk,hogy feszül a hasa nyöszög,sokat fekszik. Vittük is elaltatni :(


Előbb kérd ki a doki véleményét.Bár 17 éves kutyát már nem nagyon műtétnek meg.Az altatás is veszélyes idős korban.Altatás közben megállhat a szíve vagy bármi.

Egy műtét felépülési idővel jár,ami egy idős kutyánál tovább tart.Aztán ha kiújul akkor vagy újra műtét vagy altatás.

Nem tenném ki ennek a kutyámat az biztos. Kérd ki a doki véleményét és döntsd.Daganattal még pár hónapot élhet,ha látod,hogy szenved akkor meg sajnos el kell,hogy engedd :(

2015. márc. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 SzMHZs ***** válasza:
Az állatorvos tudni fogja, érdemes-e vagy sem. Hogy-hogy nem vitted még el? Mióta van ott a daganat?
2015. márc. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az orvos megnézi majd a szívét, a vese- és májértékeit. Ha ezek jók, és a daganat műthető (nem mindegyik az), akkor van esélye túlélni és felgyógyulni.

Amennyiben az orvos nem javasolja a műtétet, ami ebben a korban sajnos valószínű, akkor a hátralevő idejére biztosítsatok neki még nyugodt életet. Azt ne hagyjátok, hogy fájdalmai legyenek, akkor inkább az injekció.

2015. márc. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hogy mondjak pozitív példát, az én ebecskémet 16 évesen műtötték daganattal. Az állatorvosi egyetem klinikáján. Gázzal altatták, volt aneszteziológus is. Felépült, és még kicsit több mint egy évig velünk lehetett.
2015. márc. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Hát figyelj, én szerintem ne műtesd meg. De inkább az orvost kérdezd meg.
2015. máj. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!