Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának van fogamzásgátló?

Kutyának van fogamzásgátló?

Figyelt kérdés
Szuka kutyusom éppen most tüzel, valami korcs meg párosodott vele. Tudom nem ide kellene ki írnom, de itt a legtöbb olvasó. Egyébként szerintem nem vette fel a másik kutyától a vemhességet. De ha igen, mennyiért kaparja az állatorvos?

2015. márc. 1. 11:29
 1/8 anonim válasza:
Állatokat csak ivartalanítani lehet,úgy tudom.
2015. márc. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szrrintem az ivartalanitas fogalma neked sem ismeretlen... azmpl jo modszer... lett volna...
2015. márc. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De ő egy szuka kutya.
2015. márc. 1. 11:34
 4/8 anonim válasza:
Esemény utáni Injekció az 100% hogy van!
2015. márc. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Attól még lehet ivartalanítani. It's magic!
2015. márc. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Szukát is lehet ivartalanítani. Sőt szerintem jobb is, mint a kant. Nekünk 1kan, 1szuka lett ivartalanítva, előbbit teljesen tönkretette, utóbbinak semmi baja nem lett.
2015. márc. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vidd el állatorvoshoz, és minél előbb ivartalanítsd. Ha párosodott vele a kan, akkor szinte biztos, hogy vemhes lett. Hogy mennyiért csinálják meg, az állatorvostól függ, meg a kutya súlyától (az altatószer miatt): 15-40 ezer Ft átlagosan. De még mindig olcsóbb, mint az almot felnevelni, és tovább tartani, amelyiknek nem lesz gazdája.

Van egyébként fogamzásgátló injekció kutyáknak, de azt nem ilyenkor kell alkalmazni, azzal a tüzelést akadályozzák meg. Viszont nem javasolt használni, pláne többször egymás után, hosszú távon, mert nagyon káros következményei lehetnek.

Mindenképpen vidd orvoshoz minél hamarabb, a továbbiakról ő tájékoztat, pl. hogy mennyibe fog kerülni a műtét. Több helyen is megnézheted az árat, sőt szoktak lenni ivartalanítási akciók is, keress rá a neten.

2015. márc. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A vemhesség elején, lehetőleg minél korábban el lehet végezni az ivartalanítást. Amúgy is ajánlott, egyrészt mert a jelek szerint nem tudsz vigyázni rá, másrészt megelőzhető vagy csökkenthető az esélye bizonyos súlyos betegségeknek (méhgyulladás, emlődaganat). Hogy mennyibe kerül, az az állatorvostól függ.

Van olyan injekció, amitől időben beadva elmarad a tüzelés, de ez a módszer nem ajánlott, mert hosszú távon súlyos mellékhatásai vannak.

2015. márc. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!