Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hollandiából szeretnék Magyaro...

Hollandiából szeretnék Magyarországra vinni egy chipes kutyust. Itt kell átíratni, vagy otthon?

Figyelt kérdés

A gazdái megunták, én meg elkértem tőlük. Viszont sem ők, sem én nem tudom mi a teendő ilyenkor. A helyi állatorvos sem mondott semmi okosat. Kell valamilyen lemondónyilatkozat a részükről? Vagy itt átírjuk a kutya chip adatait és kész?


Nem szeretném ha otthon azt hinnék, hogy loptam a kutyát vagy valami.


2015. márc. 1. 13:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ott kint Hollandiában be kell menni az állatorvoshoz Neked,a volt gazdinak is és lemondó nyilatkozatot kell kitölteni amit az orvos is aláír ,ha minden igaz és a chippet is ott kell átíratni a Te nevedre!
2015. márc. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Itthon kell regisztráltatni a chipet utána átiratni mivel itthon a petvetdatába regisztrálják a kutyust a chip szerint.
2015. márc. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 ödi2 ***** válasza:
100%

A két előző választ gyúrd össze és rendben lesz a jogi státusz...

Hollandiában a tulaj írásban lemond a kutyáról,odaadja Neked,doki igazolja és mellékeli a chip és orvosi adatokat. Itthon regisztráltatod es keresel egy jó dokit...

Én is hollandiaból hoztam a kutyám,igaz menhelyről,de a sorrend ugyanez.

Sok sikert a kutyushoz!

2015. márc. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A válaszokat :)
2015. márc. 1. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!