Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy yorkit és mivel...

Szeretnék egy yorkit és mivel suliba járok nem lenne időm vele egész nap foglalkozni. Vagyis pl nem tudom szobatisztaságra tanítani. Ezért kérdem, hogy most vagy inkább nyáron érdemesebb venni?

Figyelt kérdés
Nem olyan válaszokat akarok ,hogy a yorkie egy túltenyésztett korcs.. Azért választottam ,mert egyszerúen szimpi a kutya.. Csak arra lennék kíváncsi ,mikor lenne érdemesebb venni egyet?

2015. márc. 1. 15:52
 1/10 anonim ***** válasza:
35%

Ha TENYÉSZTŐTŐL veszed nem túltenyésztett korcsot veszel. De talán jövő nyárra lesz elég pénzed egy normális kutyára.

Amúgy yorkshire terriernek hívják azt a szerencsétlen kutyát.

2015. márc. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

CSAK NYÁRRA, ha nem tudod máskor szobatisztaságra nevelni! Viszont érdemes már most tenyésztőt keresned! Tenyésztőt az OLX-en nem találsz, csak szaporítót. A szaporítók termelik ki az általad korcsnak nevezett kutyákat. A tenyésztők árulnak yorkshire terriereket!

Itt vannak a tenyésztők, válogass nyugodtan. Telefonon érdemes őket keresni, mert sokan nem maguk szerkesztik a weboldalukat. Aki mini vagy extra mini néven hirdet kutyát, az nem tenyésztő! A szaporítók nevezik így a selejtes, méreten aluli kutyákat. Előfordulhat, h egy kutya kisebb az alomban, de azt a tenyésztő megmondja, nem ad hozzá ilyen megnevezést.

[link]


Illetve googlen is beírhatod, hogy Yorkshire terrier kennel. Az OLXet, jófogást, kiskutya.hu és egyéb oldalak felejtősek!

2015. márc. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1.Tenyésztőtől szeretnék venni és tudom ,hogy nem túltenyésztett korcs ,csak sokan azt mondják ,hogy ne olyat vegyek mert ''egy korcs''. Engem nem érdekel senkinek sem a véleménye ,mindenképp olyat veszek..

2.Már gyűjtöttem rá pénzt..

3. tudom ,hogy mi a teljes neve és tudok róla mindent


CSak arra lennék kíváncsi ,hogy ISKOLAIDŐBEN vagy NYÁRON lenne érdemesebb venni egyet?

2015. márc. 1. 16:16
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is megtanulja a szobatisztasagot, ha nem tudod 2 orankent levinni, csak lassabban. A lenyeg, hogy azert naponta mininum 4-5 alkalommal legyen lent. De orokbe is fogadhatsz egy fiatal felnottet, akkor nem kell a szobatisztasaggal veszodni. Azt ugye tudod, hogy egy yorki kolyok ara 100 ezer forintnal kezdodik normalis helyrol?
2015. márc. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kozben latom, hogy tisztaban vagy az araval. Ha kolykot akarsz, nyaron erdemesebb, de nem biztos, hogy pont akkor szuletik a kivansagodbak negfelelo kolyok, amikor neked kenyelmes.
2015. márc. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
2. és 3-4. válaszoló.. Nagyon köszi a válaszotokat ,valószínű ,hogy akkor nyáron fogok egyet venni. És majd biztos találok egy tenyésztőt ,akinek nyár elején esetleg nyár közepén születnek yorkijai . Csak a lényeg ,hogy legyen időm megtanítani legalább a szobatisztaságra.
2015. márc. 1. 16:24
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én yorkim fél éves és még mindig nem szobatiszta. Úgyhogy készülj fel, hogy nem 1 nyári meló lesz erre megtanítani...
2015. márc. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló..

Erről az a véleményem hogy ez a kutyától és annak nevelésétől függ. Van egy ismerősöm akinek szintén yorkija van és 2-3 hét alatt szobatiszta lett..

2015. márc. 1. 17:32
 9/10 anonim ***** válasza:

" 2. és 3-4. válaszoló.. Nagyon köszi a válaszotokat ,valószínű ,hogy akkor nyáron fogok egyet venni. És majd biztos találok egy tenyésztőt ,akinek nyár elején esetleg nyár közepén születnek yorkijai . Csak a lényeg ,hogy legyen időm megtanítani legalább a szobatisztaságra."


Nincs mit, szívesen segítek, de nem jó, ha nyár elején vagy közepén születik meg az általad választott kutya. Ha áprilisban, esetleg májusban születne, az jobb lenne, mivel 8 hetesen hozhatod csak el. Ha nyár elején születik, akkor csak augusztusban tudod elhozni. Egy mostani párosításból kéne elcsípned egy kölyköt. Vagy ha érdekel a fajtamentés, ott is érdeklődhetsz...

2015. márc. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem inkább nyáron érdemes megvenni mert úgy egy nyár alatt megtudod neki tanítani a szobatisztaságot ezt azt amazt és akkor több időd is van rá mert nem tudom hogy hanyadikos vagy de azért csak tanulni kell nyáron meg rászentelheted az idődet és amúgy én is ugyanebben a cipőben járok mint te és év végén kapok a Yorkit ( és igen tudom hogy mi a neve de én így hívom ) :)
2015. márc. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!