Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek van tapasztalata Akita...

Kinek van tapasztalata Akita inu társas viselkedéséről?

Figyelt kérdés
Olyan kérdésem lenne, hogy van itthon egy 3 éves kan belga juhászunk. Szeretnék mellé egy akita inu-t. Van egy tenyésztő ismerősöm (NEM SZAPORÍTÓ) aki mivel sok mindenben segítette már neki, áron alul tudna adni egy kan akita kölyköt, amikor az eléri a 8 hetes kort. A belgánk, szocializált, iskolázott kutya. Nem domináns más kutyákkal, mindet imádja, játszana velük. Sose láttam még, h agresszív lenne más kutyával legyen az kan vagy szuka. Kérdésem az lenne, h a kicsi akita kan, ha mellette nő fel, nem lesznek gondok amiatt, h két kan van egymás mellett? Vagy inkább úgy krédezem, az akita nem fogja kikezdeni a belgát, ha hasonló nevelést kap? Persze tudom, h hatalmi párharc majd lesz, mert el fogják dönteni, h ki lesz feljebb ranglétrán, aminek a tetején természetesen én állok amúgy. Csak nem szeretném ha az akita komolyabban bántaná majd a belgát. Kicsit hosszú lett a felvezetés, remélem azért értitek, h mit lenne a kérdésem. :D

2015. márc. 1. 19:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezt így nem lehet megmondani. Függ az akita jellemétől is, attól is, hogy a belga j. hogy fogja elfogadni és a neveléstől is... Én mindenesetre inkább szukát vennék. Szerintem inkább olyan oldalon érdeklődj, ahol akita gazdák vannak javarészt, ők ismerik jobban a fajtát.
2015. márc. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Erre választ csak a tenyésztő ismerősöd tud adni. Ő ismeri az általa tenyésztett kutyák vonalát, amibe beletartozik a más kutyákkal való viselkedés ismerete is.
2015. márc. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!