Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyust szeretnék magam...

Kutyust szeretnék magam mellé. Most érettem meg anyagilag és szellemileg ( :D ) is egy kutyus felelősség teljes tartására. Segítséget szerernék kérni, hogy melyik fajtát ajánljátok. Melyik az a fajta amelyik a leírtak alapján hozzám illene?

Figyelt kérdés

Ingázom Ausztria és Magyarország között. Szeretnék sokat sétálni a kutyussal. Szeretnék majd vele suliba is járni,szeretném tanítgatni. Egy héten négy napot dolgozom,így akkor lenne egyedül. Benn lakna a házban,de ha az időjárás engedné kinn lenne az udvaron.

Nekem az uszkárok nagyon teszenek :)

Tudnátok segíteni hogy melyik fajta illene ehhez az életmòdhoz?

Köszi a választ!


23L



2015. márc. 4. 10:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
De ugye az a 4 nap nem úgy telne, hogy nem mennél haza éjszakára sem...?
2015. márc. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem az uszkárnak jó ez a gazdileírás!
2015. márc. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Jaj dehogy! Abban a 4 napban 13-22ig dolgozom. Rosszul fogalmaztam meg,bocsi.
2015. márc. 4. 10:13
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Erre bármelyik menhelyi keverék jó :) Sokat sétálni, suliba járni, kint-bent lakni, ez kivétel nélkül az összes kutyafajtának és egyednek oké - talán az egészségügyi problémásak kivételével, de induljunk ki az egészségesekből :)
2015. márc. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az örökbefogadáson is gondolkozom. Már beszéltem az uszkárfajta mentéssel :)

Csak tapasztaltabbak véleménye érdekelne a fajtákròl

2015. márc. 4. 10:20
 6/11 anonim ***** válasza:
Az uszkárnak nagy a mozgásigénye. Nem éri be napi 1-2 negyedórás sétával, nekik legalább három séta kell, aminek aktívnak kell lennie, és persze szellemi fárasztás. Munka előtt és után mindenképp le kéne vinned, meló előtt több időre, és akkor nem lesz vele gond.
2015. márc. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
Megfelelő az uszkár, de sokat mozogj vele, ha dolgozol, akkor munka előtt és után is mozgasd meg. Ha ez megoldható, akkor illik az uszkár is ehhez (nagyon intelligens, jó fej kutyák), de sok egyéb kutyus (akár keverék) is szóba jöhet.
2015. márc. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ha már uszkár ... Törpe vagy òriás? :)
2015. márc. 4. 11:22
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
Hát ez csak rajtad múlik :) Nekem mindenképpen óriás kéne, de ez egyéni preferenciák kérdése, az óriásnak ugye drágább mindene, etetés, kullancs elleni védekezés, kozmetika, satöbbi, de valószínűleg könnyebb kutyaként kezelni, mintha pici szösz lenne, meg hát impozánsabb látvány :)
2015. márc. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nekem is az òriás tetszik :) bár 'praktikusság' szempontjábòl a törpe jobb lenne,könnyebben szállíthatò.
2015. márc. 4. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!