Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor fog a kutyám ugatni?

Mikor fog a kutyám ugatni?

Figyelt kérdés

Úgy értem idegeneket meg ugatni,fél éves boxer fajtájú kan.

A régi kutyusunk(boxer) már két hónaposan morogta és vakogta az idegeneket,ilyenkorra már kezdte védelmezni a területét. Most ez a pici,meg sem szólal,-ivarérettség után elképzelhető,hogy ugatni fog?



2015. márc. 4. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Ez miért fontos? :) elvégre kutyát vettél nem riasztót
2015. márc. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%
Addig örülj, amíg nem ugat egész nap.
2015. márc. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
6 hónaposan nem fog még területet védeni.A másik sem védelemből ugatott olyan kicsinek.
2015. márc. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azt nem értem, hogy az ilyen hasznavehetetlen válaszoknak mi az értelme? Inkább lapozna tovább az, aki nem tud értelmeset hozzászólni.

Kérdező, én is boxeres vagyok. Gondolom később ez még fog változni, de ugyebár a boxer nem ugatós, mégis azért mivel őrzővédő fajta, az ember elvárja, hogy kicsit csináljon is úgy. Biztos, hogy később jobb lesz a helyzet, az enyém is csak akkor ugat, ha jó oka van rá.

2015. márc. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az értelmes válaszokat nagyon köszönöm.

Az első kutyusom 9-évesen ment át a szivárványhídon....-Ő igazi testőr volt,nagyon vehemens és védelmező,pedig soha nem tanítottuk,idegen nem jöhetett be csak úgy észrevétlen.

A picurkám is nagyon kis értelmes,a dömperét hajtja és vakogja,de emberekre még nem vakkant,nem bizalmatlan. Éjszakára be hozom a házba- (pedig van fűtött faháza)-nehogy ellopják,-mármint a kutyát,sajnos felénk ilyen is gyakori.Ezért lenne fontos,hogy jelezze az idegent.

2015. márc. 4. 21:03
 6/7 Lila Moszat ***** válasza:
24%

A kutyák a növendék korszak alatt ( 3 hó - 1.5 éves kor közt) folyamatosan változnak. Változnak az ösztönök intenzitásai is, a reakciók is.


Annak érdekében, hogy a kutya képes legyen területet,személyt védeni normálisan, nem túlpörögve őrjöngeni, érdemes jó kutyaiskolába járni vele.


Te is megtanulod kezelni, lévén nagytestű fajtáról szó, nem árt.



Nézz körbe, hogy a környéketeken milyen kutyaiskolák vannak, és kezdjetek lejárni vele.


üdv, egy kutyakiképző

2015. márc. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ma délelőtt pár hátizsákos "román árus"-járta az utcákat,házaltak portékákat kínáltak. - Az én békés kiskutyám ugatására lettem figyelmes,- a szőr fölborzolódott a nyakán és feltartott farokkal ugatta őket...- Nagyon büszke voltam rá. Úgy látom a fajta ösztönei tökéletesen működnek,nem kellett volna aggódnom.


Utolsó válaszadónak:Az előző kutyám sem őrjöngött ész nélkül,behívható,fegyelmezett kutya volt. De ne aggódj a kicsi még munkavizsgát is fog tenni,ha úgy látom,hogy készen áll, ideális kutyakiképzőt is találtam.

2015. márc. 10. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!