Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ez a szaporítótelep,...

Mi ez a szaporítótelep, könyörgöm? Hol van ilyenkor a NAV?

Figyelt kérdés

[link]

Vérzik a szívem, egyik kedvenc fajtámnak is milyen ,,díszpéldányait" elletik megállás nélkül, s bele sem merek gondolni, mennyi beteg, fajtajellegű keveréket gyártanak, azokat a szerencsétlen szukákat teljesen kizsigerelve...Áhh...Nem tudom, a NAV nem csap le az ilyenekre?


2015. márc. 4. 21:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Most én vagyok vak, hogy olyan kirívó durvaságot nem találok ebben az oldalban? Igen, fura hogy több fajtát tenyészt, meg nem nagyon látok befotózott törzskönyvet, de ez önmagában nem jelenti azt h tuti nincs... Túl sok kutyája sincs, máltaija kettő... A házban élnek, nem cellákban... El kell menni, meg kell nézni, nem ész nélkül jelentgetni.
2015. márc. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%

A nav-nak mi a halál köze van hozzá? Álltakínzással a rendőrség foglalkozik, ha foglalkozik. Leginkább nem.

Plusz ha adóznak utána, akkor mivan? Amúgy elmondanám, hogy évetne több százezer bejelntés megy a nav-hoz, mert az emberek azt hiszik az valami ultimate igazságosztó szerkezet. Szóval a legtöbb bejelentés kapásból le is sz.rják.

2015. márc. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%

Tetszik az OKJ-s kiképzői oklevele :))

Ahogy elnézem, valószínűleg vállalkozásban csinál mindent együtt.

A NAV meg nem csapdos magától. Van tervezetük, és vannak a bejelentések.

2015. márc. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%
Így ránézésre ennél ezerszer durvább helyek vannak, de tényleg. Bakker névvel címmel, rendes fotókkal, némelyik kutya törzskönyvvel együtt, satöbbi, ehhez képest az igazi az, akiből egy telefonszámot tudsz az olx-es hirdetésből és az utcán adja át a kutyát...
2015. márc. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
42%
Ha szerinted nem kóser miért nem jelented? Persze ne a NAV-nak.
2015. márc. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
81%

Hello!!

Sajnos ez már nem a NAV hatásköre,hiszen az inkább csak ezekkel foglalkozik:-adóigazgatás, vámigazgatás

-bünügyi tevékenységek (kereskedelem területén) + még több feladkörrel is rendelkezik........

Dw amúgy jól esik látni, hogy vannak, akik próbálnak tenni valamit :-)

2015. márc. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyok az a jelentgetős típus, nem is említettem sehol, hogy ilyen szándékom lenne (úgysem történne semmi),de ha párak szerint nem probléma az, hogy kutyafajták tönkretételében segédkeznek és rendre gyártják a szűrések nélküli, jó eséllyel beteg, korántsem fajtareprezentáns tk nélküli fajtajellegű keverék kölyköket, ráadásul a szukákat folyamatosan elletve mindegyre egyazon kantól...Szerelemfajtám is épp elég örökletes betegségtől terhelt anélkül is, hogy ész nélkül szaporítanák. Mi tagadás, kár volt kenneleket nézegetnem, csak elkeserített, amit láttam.
2015. márc. 4. 22:29
 8/14 Hengerelőhereverem ***** válasza:
21%
Azokat a "fajtatiszta" kutyák akikről beszélsz 100-150 évvel ezelőtt nem is léteztek, úgy keverték ki őket más kutyákból...
2015. márc. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%
Én nem gondolnám, hogy ez jó lenne, csak a címből durvábbra számítottam, mondjuk egy igazi szaporítótelepre, pocsék körülmények között levő, pocsék állapotban levő kutyákkal.
2015. márc. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%

És akkor most mit vársz? Nem jelentgetsz. Mégis a NAV-ot hiányolod. Nem tilos kutyát "gyártani" .

Egyébként sajnos a "fajtareprezentáns" egyedeknél is sokan sumákolnak. Fogbeültetés, fülkorrekció, hereinplantátum,és minden, amit ma a modern kor lehetővé tesz.

A tenyésztők zöme nem az az álomtenyésztő, akit csak és kizárólag az a cél vezet, hogy a legegészségesebb, a legjobban a fajtaleírást megközelítő egyedet tudjon létrehozni. Az meg hab a tortán, hogy némely fajtának a mai formájában elkeserítő az életminősége.

2015. márc. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!