Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen csonterősítő vitamint...

Milyen csonterősítő vitamint adjak az idős németjuhász kutyának?

Figyelt kérdés
A hátsó két lába gyakran összeakad, és nehéz a felállás, elindulás is neki. Semmi baja egyébként. Pár hónapja elvileg volt egy agyvérzése, ott az állatorvos kezelte, kapott injekciót stb. Helyre jött, de öregségéből fakadóan már nehezen bírja a hátsó részét. Hogy tudnék neki segíteni? Milyen vitamint ajánlotok, vagy ilyenkor már nem nagyon segít? Hallottam a tojáshéj kiszárított és ledarált, porrá őrölt változatáról. Annak van értelme?
2015. márc. 5. 08:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

Erről a szerről csak jót hallottam még: K9 Full Flex

Remélem segíthettem.

2015. márc. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

Lett diagnosztizálva, hogy pontosan mi baja annak a hátsó félnek, és megmondta a doki, hogy mit szedjen, hogy jobb legyen?

Általában az ízületekkel van amúgy probléma, azon meg nem segít a csonterősítő, lévén nem csontról, hanem porcról beszélünk. Mindenesetre vizsgálja meg doki normálisan, és mondja meg ő, hogy étrendkiegészítőre van szüksége a kutyának vagy fájdalomcsillapítóra, vagy mégis mire.

2015. márc. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Inkább porcvédőt adj neki. Nekem ami nagyon bevált, az az Arthromed kapszula. Van olyan változata is (legalábbis mikor legutóbb kérdeztem az állatorvosomat, azt mondta, van), ami nem csak szimplán porcerősítő, hanem enyhe fájdalomcsillapító hatású is.


De csonterősítő szereket is lehet kapni, bár a német juhászoknak inkább az ízületei szoktak gyengécskék lenni. A PetPhos tabletta jó, de az őrölt tojáshéj is jó állítólag, bár azt én még nem próbáltam. Mindenesetre egy állatorvost kérdezz meg, mielőtt kalciummal kezded etetni a kutyát, hogy nem lehet-e nem kívánt mellékhatása.

2015. márc. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek megy a zöld kéz!

Az állatorvos mikor az agyvérzésnél volt kint, akkor mondta, hogy amiatt is szédeleghet a kutya. De már nem szédeleg, hanem láthatólag a hátsó lábai gyengék, megy meg sétál, sőt szalad is, csak olyan kis kuszán. Nem gondolnám, hogy fájdalmai lennének! De akkor megkérdezem az állatorvost, és megnézem az ajánlott tablettákat is! Köszönöm még egyszer!

2015. márc. 5. 09:12
 5/11 anonim ***** válasza:
49%

Lehet kapni a DM-ben glukozamin szulfatot, nem tudom pontosan a nevet, az etrendkiegeszitoknel van. Izuletekre valo, olcsobb, mint az allatgyogyaszati glukozamin szerintem, de keresgelhetsz allatpatika oldalakon is ilyen termeket.

A malamutom erre szteroid injekciokat kapott es tojast kellett adni neki naponta 1-2-t, de az oreg patkanyomnak mar ezt adtam es neki javitott a labain.

2015. márc. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
2015. márc. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

Azt írod, idős a kutyád. Nos, az idős, nagytestű kutyák ízületei, gerince pont annyira elkopnak,elmeszesednek, mint az idős embereké. Az ilyen elváltozásra pedig vannak különböző gyógyszerek. Leginkább gyulladás és fájdalom csillapítók.

A csonterősítő nem az a szer, ami a kutyád állapotán segítene.

2015. márc. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%
Ne házhoz kijáró lódoktorral vizsgáltasd meg, hanem próbálj eljutni vele egy rendelőbe, ahol ki tudják vizsgálni, pontosan mi okozza a bajt! Valószínűleg kéne egy röntgen meg egy vérvizsgálat neki.
2015. márc. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Lila Moszat ***** válasza:
41%

Csonterősítőt nehogy adj! A túlzott CA-P bevitel káros!


Ízületvédő készítményt adj, és figyelj oda a súlyára. Inkább kevesebb legyen picit az ideálisnál, mint több.


Az, hogy a hátsó része rozoga, Diszpláziára utal, amit röntgen felvétel készítésével pontosan diagnosztizál az orvos.


Tojáshéjnak semmi értelme, nem madár.


nem tudom mivel etetsz, de válts alacsonyabb fehérje tartalmú tápra, és lehetőleg olyanra, aminek minimum 30 % valódi hús.


üdv, egy kutyakiképző

2015. márc. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszi köszi! akkor a csonterősítő kilőve :)

nincs túlsúlyba inkább kevesebb, de eszik szerencsére rendesen! nem nálam van a kutyus, nővéreméké, de nálunk is volt! hosszú történet :) de jó dolga van!

szóval izületre való vitamin kell neki, és állatorvos! köszi mindenkinek!

2015. márc. 5. 19:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!