Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elszökött a kutyám! Kerestem,...

Elszökött a kutyám! Kerestem, de semmi. Szerintetek visszajön?

Figyelt kérdés

Tegnap estefele elszökött a kan kutyám, és még mindig nem jött haza.

Ez azért lehet mert most tüzelnek a szukák?

Eddig mindig vissza jött, és el sem szökött soha, pedig lett volna rá alkalma.

Most viszont elment.

Előző nap is már kicsit rosszul viselkedett, egyszer ki is ment az utcára, de hívtam és visszajött.

Estefele kimentem, és láttam hogy a távolba sétál egy lány kutyával.

Mikor szólni akartam, a lány kutya elkezdett futni, és ő is követte.

Már kerestem a faluban, a határban, hívogattam de semmi.

Mivel a kutyám nem elszökős, és mindig vissza szokott jönni, szerintetek van rá mód hogy most is visszajön?



#kutya #kutya elszökés
2015. márc. 5. 13:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Plakátold ki a környėket,oszd a képėt a facebookon,add le az infót a helyi gyeptelepen,meg a közelben levő menhelyeken.Ha chipes,ellenőrizd,hogy regisztrálva van e,illetve,hogy az adataid valósak e /ez utóbbit az állatorvos tudja megnézni,azt viszont,hogy regisztrált e,a petvetdata.hu oldalon te is láthatod/
2015. márc. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Nem. Lehet, hogy már elütötték, vagy eltévedt... nyomtass pár papírt a fotójával, írd ki Faceen is, aztán emeld fel a segged a net elől és menj megkeresni, gazdák gyöngye.
2015. márc. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

"Eddig mindig vissza jött, és el sem szökött soha"

Akkor honnan jött vissza?

Az a baj, hogy ilyenkor a kanoknak elmennek otthonról, szóval mire magához tér, lehet, hogy fogalma se lesz, hogy hol van és hogyan kéne hazajutni. Ezért kell ivartalanítani.

Plakátolj, hívd fel a menhelyeket, jelentsd be az állatorvosnál, úgy nagyobb az esélye, hogy meglesz.

2015. márc. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Indulok tovább keresni, csak azért jöttem haza, hogy egyek valamit, mert nem ettem sz@rt se. :) Folytatom a keresést, és plakátolni is fogok, meg megosztom facebookon és ilyen helyeken, meg kérdezgetek embereket.

Kicsit bepánikoltam, mert 4 év alatt nem történt semmi ilyesmi.

Mindjárt jön unokatesóm azt segít, ketten többre megyünk.

Még egyszer köszi!

2015. márc. 5. 13:57
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Szólj az allatorvosnak is, hogy írja át a chipet elveszett státuszra. Ha meglett, akkor meg gondolkodj el az ivartalanításán.
2015. márc. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Igen, lehet h a tüzelő szukák miatt szökött el. Ezért kellene ivartalaníttatni, és megnevelni...

Írd ki Facebookra, kérdezősködj, plakátolj, és menj be az állatorvoshoz, hogy a rendszerbe írja be a chipjéhez, h elveszett!

2015. márc. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Plakátoláshoz van tanácsom: nagyon olvashatóan, nagyon átláthatóan, nagyon tömören, nagyon logikusan! A kutya sem fog neked egy kisregény hosszúságú szöveget végigolvasni, se olvashatatlan betűtípust/méretet/színt kibogarászni.

Kinézetileg és tartalmilag valami ilyet lenne érdemes összehozni: [link] (Képileg picivel felismerhetőbbet.)


Bocs, ha ez neked nyilvánvaló, sajnos nagyon sok elcsellózott plakátot láttam a környéken. Egy jól eltalált plakát viszont sokat dobhat a kutty megtalálásának az esélyein.

2015. márc. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeket!

Ketten sikerült viszonylag hamar megtalálnunk, és hazahoznunk.

A lány kutyával együtt volt, de az elfutott.

Még eléggé remeg, meg izgatott, de nemsokára talán lenyugszik.

Enni még nem eszik, meg kicsit le is van fogyva, mert már 1 nappal korábban sem evett semmit.

A lényeg hogy meg találtuk, nem kellett plakátolni meg ilyesmi, köszi még egyszer a segítséget.

Legközelebb jobban vigyázok!

2015. márc. 5. 16:09
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hogy meglett, de jelentkezz be a dokihoz minél előbb ivartalanításra, hiszen nagyobb baj is történhetett volna.
2015. márc. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és lehet, hogy egyértelmű, mégis leírom. LEgyen a kutya nyakában biléta a nevével és a telefonszámoddal. Hiába a chip, a fene sem fog vele az állatorvoshoz rohangálni.
2015. márc. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!