Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám bőre alatt most vettem...

Kutyám bőre alatt most vettem észre egy borsónagyságú göböt. Volt már ilyen valakinek? Mi lehet?

Figyelt kérdés
Nem látszik semmi, csak kitapintható.
2015. márc. 6. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó eséllyel nincs jelentősége. Lehet betokozódott féreg, ezért nem árt néha egy Advocate cseppet tenni a kutyára, az külső-belső élősködőket mindent kiirt. Aztán lehet befelé nőtt szőrszál, kvázi pattanás. Lehet kis zsírcsomó. Lehet, hogy megszúrta valami.

Ne tapizd feleslegesen, pár havonta vizsgáld meg, hogy nőtt-e, és ha igen, fordulj állatorvoshoz.

2015. márc. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Ugyanezt mondta az állatorvos, merthogy időközben felhívtam, annyira megijedtem, mert én is bőrférgességet "diagnosztizáltam".

Az advocate bőrférgességnél úgy hatásos, ha 6 hónapon keresztül kapja a kutya.

Hát akkor figyelgetem, ha valami változik megyünk vérvételre.

2015. márc. 6. 13:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet kis faggyúciszta, amikor a szőrtüszőben a termelődött faggyú megmarad, nem tud kiürülni.Az ilyeneket két ujj között általában egyszerűen ki lehet "nyomni".
2015. márc. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a kutya?

Öreg?

2015. márc. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Lehet akár faggyú is, nem tudom, mindenesetre figyelni fogom.

6 éves nagytestű.

2015. márc. 6. 14:35
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyébként rosszul írtam, mert nincs akkora mint egy zöld borsó, kisebb, inkább fekete bors nagyságú. Azt mondta az állatorvos, hogy a bőrféreg inkább elterülő göb, a faggyú vagy zsírcsomó pedig ide-oda mozgatható és jobban körülhatárolható.
2015. márc. 6. 14:39
 7/7 evimeri ***** válasza:
Az én szuka kutyámban nagyon sok volt. De nem volt veszélyes így az orvos nem tanácsolt műtétet. A hónapja alatt viszont az egyik zsírcsomó már annyira megnőtt, hogy azt ki kellett műteni. Az első lábán a váll magasságában tenisz labda nagyságúra nőtt, de azt nem kellett kioperálni. A többi kicsit pedig egyáltalán nem. 16 évig élt.
2015. márc. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!