Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bull terrier baba mellé?...

Bull terrier baba mellé? Panelba? Igényei?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat!

2015. márc. 6. 20:42
 1/10 A kérdező kommentje:
Kant szeretnék és talán a heréltetés segítene valamit? Félek hogy megtámadná a babámat!
2015. márc. 6. 21:01
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Amíg ilyen aggályaid vannak, ne legyen kutya. Sőt, nem is jó,ha baba mellett van egy kölyökkutyád. Nem fogsz tudni mindkettőre figyelni. Egyébként meg, nevelés kérdése minden, és SOSEM szabad egyedül hagyni a kutyát meg a babát!
2015. márc. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha félsz tőle, meg se próbáld, úgyis be fogsz tojni valamitől és továbbadod. Ráadásul úgy nem is lehet jól nevelni és kontrollálni egy ilyen kutyát, ha rögtön a potenciális gyilkost látod benne. Válassz olyan fajtát, amihez képes vagy érzelmileg biztonságosan viszonyulni, vagy ha nincs ilyen, akkor lásd be, hogy nem való neked még kutya, és tarts valami más állatot.
2015. márc. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal, de annyit hozzá tennék, hogy nagy igazság: Vagy a kutya, vagy a gyerek legyen legalább 3 éves a másik érkezésekor.

Kezdőként mindenképp.

2015. márc. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Baba mellé, panelbe? Simán.

Neked? Soha!!!

Már most fosol tőle, mi lesz, mikor kamasz lesz és bepróbálkozik?

Az ivartalanítással TE semmire nem mész. Nem attól lesz jólnevelt, nyugis a kutya.

2015. márc. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért megkérdezem:

Miért a bullterrier???

Mert az egyértelmű, hogy fogalmad sincs a kutyákról.

2015. márc. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%

Gyerek mellé mindenképp, de neked nem ajánlom. Makacs, önfejű, sz.rik a világra, ha olyanja van, megeszi a kanapét, és lerombolja a fél lakást.

Nekünk panelban van bullterrierünk, ő már nem rombol, mert nagyon öreg. Egy éve még kellett neki a szobakennel.

2015. márc. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%

Ha ez a kérdés felmerült benned, hogy félsz, hogy megtámadja a babát, akkor semmiképpen ne vegyél bullterriert. Nem azért mert jogos a félelmed, de nem fogsz vele bírni, határozott nevelést igényel. Egyébként barátságos kutyák.

Baba mellé semmilyen kutyát nem javaslok, majd ha a gyerek kb. 3 éves lesz, leghamarabb akkor. És akkor is valami könnyebben kezelhető fajtát először.

2015. márc. 7. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Régi bullterrieres vagyok,több mint húsz éve van ilyen kutyám.

Semmiképp nem ajánlom ezt a fajtát.Elképzelni nem tudod,mennyire gazdaimádó és mennyi szeretetet ad,de nagyon-nagyon sok odafigyelést,törődést igényel.Iskolába kell hordani,lemozgatni,ráadásul egyedül lenni utál.

Nagyon hamar fejedre tud nőni.Az enyém akár rám is morog,ha valami nem tetszik neki.Én kiröhögöm,olyankor elvonul duzzogni,majd jön vissza hízelegni.Te eleve tartasz a fajtától,ott lesz a kicsi,nem fogod tudni kezelni az ilyen helyzeteket.Időd sem lesz a kicsi mellett annyi,hogy megfelelően tudj törődni a kutyával.

Szép elképzelés,hogy a gyerekkel nő fel,de válassz inkább labradort vagy más,könnyebben kezelhető fajtát.

2015. márc. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kkone válasza:
Én örökbefogadtam egy másfél éves szukát, van egy 4 éves lányom, feleségem és egy 11 éves mopszom. Nem panel, de társasház. Gyerekkori álmom volt a fajta, az örökbefogadás előtt több mint egy évig készültem a kutya érkezésére (tenyésztőkkel, tartókkal egyeztettem, és neten aminek csak lehetett utánajártam), nem volt pontos időpont csak vártam a megfelelő pillanatra. Féltem, mivel örökbefogadott és nem tudtam ,h mire lehet számítani, viszont nagyon határozott voltam/vagyok a kutya felé az elejétől kezdve. Tény ,hogy sok időt kell rá szentelni, járunk iskolába, heti rendszerességgel futni, alkalmanként 8-10km-t és nem is nagyon fárad el tőle. Most rendeltem neki húzó hámot, minden reggel húzás, és ahova csak megyek/megyünk visszük magunkal. A családon belüli rangsort tartani kell folyamatosan. Kutyát gyerekkel meg nem hagyunk egyedül! Nincs több éves tapasztalatom, ezért nem szeretnék véleményt alkotni, de az tény ,hogy sok időt kell a kutyával tölteni, ha van kedved, ha nincs.
2015. márc. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!