Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hetes kölyköt kifejezetten...

8 hetes kölyköt kifejezetten újszülött babáknak való fürdetővel lehet fürdetni?

Figyelt kérdés

Most hoztuk el, és nagyon büdös szegény, kint volt. Minden vackot vettünk, a kölyök sampon csak kimaradt, nálunk ráadásul hétvégén semmi sincs nyitva. Nyilván hétfőn veszek vmit, de addig is szagtalanítani kéne vmivel.

Van itthon még habfürdő, sampon, mind kifejezetten pici babának való. Vmelyik jó lehet? Csaj nem tudom a kis bőrével mit csinál...



2015. márc. 6. 20:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ha egyszer ezzel fürdeted, nem lesz baja, de azért rendszeresen inkább kutyasamponnal fürdesd.

Mi holnap hozzuk el a kiskutyánkat, már én is nagyon várom. Milyen fajta a tietek?

2015. márc. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén, egy jó helyről származó kölyöknek nem lenne szabad büdösnek lennie, teljesen függetlenül attól, hogy kint volt. A kutyának kutyaszaga van, de nem büdös.


Ha nagyon muszáj, és tényleg nem elég egy sima vizes lemosás, akkor egy kis babasampont jól hígíts fel, tehát semmiképp ne közvetlenül a sampont kend rá, és utána nagyon alaposan öblítsd le tiszta vízzel. Kézmeleg vizet használj, inkább legyen egy kicsit hűvösebb, mint túl meleg. Törölközővel alaposan szárítsd meg, én nem használnék még hajszárítót, épp elég sokk ez így neki egyszerre. Ha még most este megfürdeted, reggelig semmiképp ne vidd ki a szabadba.

2015. márc. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Jó hely, csak kennelek vannak, és olyan szagú. Nekem is a nagyok kinti kutyák, és nem büdik, de ez a bébi büdös. Nem szobakutya volt, aktív munkakutya a szülő. Ő is kinti lesz, amint a második oltás is már hatásos, csak a macskák miatt nem merem kint hagyni, meg a nagy állatok miatt is, amíg nem ismeri a járást, nehogy baja essen. Terelőkutya, nálunk is dolgozik majd.
2015. márc. 6. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!