Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyáma...

Hogyan szoktassam le a kutyámat erről a rossz dologról?

Figyelt kérdés
Van egy nőstény kutyám és egy kan macskám, mindkettő egész nap kint van. Néha a kutya rámászik a macskára (gondolom értitek, hogy mit akar ilyenkor), pedig nőstény! Ilyenkor rászólok és abbahagyja, de ha nem figyelem akkor ugyancsak rámászik. Ez normális? Mért csinálja ezt? Ti tapasztaltatok ilyent?

2015. márc. 6. 21:42
 1/5 Szitakötő88 ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a rangsorfölényt akarja kimutatni. Elég furcsán hangzik, sajnos nem tudom, hogy lehet leszoktatni... A macskát nem zavarja? :D
2015. márc. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp tiltsd neki, ez pofátlanság veled szemben is. Dominanciáját fejezi ki.
2015. márc. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Amikor meglássa, hogy nézem akkor abbahagyja. De néha látom az ablakon (ilyenkor kimegyek és abbahagyja). Az a baj, hogy a macska próbál elfutni, de a kutya nem hagyja, mindig meg kell mentsem szegény cicust..
2015. márc. 6. 21:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha rendszeresen ez van, akkor valószínűleg frusztrált a kutya, és a macskán vezeti le. Napi séta, tanítás, aktív foglalkozás megvan?

Érdemes egyébként úgy lereagálni, hogy kihagyod a tiltást, és rögtön jön a retorzió, akkor felfogja, hogy nem az a lényeg, hogy rászólásra abbahagyja, hanem hogy el se kezdje.

2015. márc. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Minden nap sétálunk az utcába kb. háromnegyed órát, és sokat is játszom vele ♡! Köszönöm a választ!
2015. márc. 17. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!