Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen anyag az, ami folyékony...

Milyen anyag az, ami folyékony, és a kutya tappancsát bele lehet mártani, anélkül, hogy bármilyen kárt okozna? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés
Az emlékkönyvembe szeretném a kiskutyám mancsát "nyomni" , hogy ott legyen az emléke, ha már nem lesz köztünk. Persze nem vízre gondolok, ami átlátszó, hanem valami színes. Nem jutott eszembe semmi,félek hogy valami lesz a mancsával. Mondjuk festék szétmarja, vagy bármi...

2015. márc. 7. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Olyan vízfesték vagy tempera, ami gyerekeknek is jó, az a kutyának se árthat, csak mosd le utána jó alaposan.
2015. márc. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Szia! Szerintem az a festék, ami az embernek nem árt, valószínűleg a kutyának se fog, ha alaposan lemosod róla a festékmaradványokat. Esetleg ételfestékkel próbálkozhatsz, az a legbiztonságosabb. De nem valószínű, hogy a sima temperától baja lenne.
2015. márc. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%

Semmilyen festék nem marja szét. :)

Max baromi nehezen tudod lemosni, vagy csak hígítóval, amitől egy ideig büdös lesz.


Amúgy egyszerűen használj sima temperát.

A vízben oldódó, utána pár perc alatt teljesen tisztára tudod mosni.

Vízfesték ugyanez, jól ki kell keverni vízzel.


Mondanám az ételfestéket is, amit akár meg is ihat, de atom fölösleges ezért ételfestéket venni, azért, hogy a lábát beletedd. :)

Gyerekeket is festik temperával, meg magukat is összekenik, úgyhogy tökéletes a célra.


De modell gipszet is használhatsz!

Előtte kis adagon gyakorolj, hogy mennyire kell vízzel hígítani, mennyire képlékeny, és mennyi idő alatt köt meg. (Elég gyorsan.)


Mondjuk egy margarinos dobozt elvágsz úgy, hogy 2-3 cm mély edényt kapjál.

A modell gipszet elkevered annyi vízzel, hogy "kenhető" képlékeny legyen, inkább kicsit hígabb, hogy legyen időd dolgozni vele.

Beleöntöd az edénybe, elsimítod.

A kutya lábát beleteszed vízbe, aztán ha kicsit nedves, és a gipsz már kezd megkötni, belenyomod a gipszbe is, szépen, egyenletesen.


Ha megszárad, leszeded róla a dobozt, valószínűleg könnyen lejön. (Pláne, ha kicsit vajas maradt. :))


Ezt akár egy 2-3 mm-es fúrószárral ki is fúrhatod felül, pár centire a szélétől.

Emlékkönyvebe ugyan nem fér bele, de kiakaszthatod a falra.

2015. márc. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a jópofa ötleteket! Maradok szerintem inkább a vízfestéknél, az kéznél van. Igen, csak nagyon féltem, hogy... Nem is tudom. Viszont ha mostmár logikusan végiggondolom, akkor tényleg nem árthat... :)) Köszönöm mindenkinek! A gipszeset szerintem biztos megfogom csinálni, nagyon cuki lenne a falamon <3
2015. márc. 7. 12:11
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Az, vízfesték meg tempera... nesze, előbb ezt olvasd el: [link] Mielőtt minden szart rákensz, amit utána napokig fog nyalogatni magáról.
2015. márc. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, ennek mi köze a kérdéshez te kretén?

Nem a bélrendszeréről akar mintát venni, nem oda fogja nyomni a festéket, hanem a talpára!!!


A kutyák ezerszer durvább dolgokban is lépkednek, mint a vízfesték.

Vagy te az az ölben cipelős kutyatulajdonos vagy?

Gondolkozzál már...

2015. márc. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én temperával nyomdáztam vele, nem kell túlaggódni. Vastag a bőr a tappancsukon, gondolj bele, mennyi mindenbe belelépnek, hiszen mindig "mezítláb" járnak, mégsincs semmi bajuk, a festék sem fogja szétmarni.
2015. márc. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!