Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van, aki tehernek érzi a...

Van, aki tehernek érzi a kutyája állandó sétáltatását?

Figyelt kérdés

Édesanyám nagyon nem enged be kutyát a lakásba, legvégső érve mindig az, hogy túl sok idő és energia az ember életéből az, amit a kutyájára kell fordítania, legfőképp a séta.


Én elfogadtam, hogy nem lehet itt kutyám, de a későbbiekben mindenképpen szeretnék, csak bogarat ültetett a fülembe, bármennyire tartsam is képtelenségnek a dolgot.


2015. márc. 7. 15:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Édesanyádnak valószínűleg sose volt kutyája, így nem is tud érvet felhozni, miért ne tartsál te kutyát. A kutya az ember legkedvesebb barátja, a legkedvesebb társa. Persze kötelezettséggel és pénzkiadással jár: minden évben oltatni, ha beteg lesz orvost és gyógyszert megfizetni, és etetni, ami szintén nem kevés pénz. És amellett foglalkozni a kutyával, rendszeresen sétáltatni (naponta háromszor), simogatni, játszani vele. Ha ezeket be tudjátok vállalni, akkor egy szeretettel több lesz a családban és a házban is :)
2015. márc. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Valóban sok idő és energia, sőt sok lemondással is jár a kutyatartás. Hétvégén ugyanúgy kelni kell kora reggel, vinni akkor is, ha hideg van és zuhog az eső, stb. Aki kutyás, az ehhez hozzászokik és a napirend természetes részének tartja, mint a fogmosást.
2015. márc. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Imádom a sétáltatás minden percét. Szeretem nézni, ahogy megy, szagolgat, kíváncsiskodik, bohóckodik. Jó érzés, hogy megbízik bennem. Nem mellesleg kitűnő kikapcsolódás. :)
2015. márc. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
A kutya olyan, mint egy 3 éves gyermek. Állandó odafigyelést, kiszolgálást igényel. Nekem van kutyám, imádom. :) Pontosabban: imádjuk egymást. :)
2015. márc. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
NÉHA egy picit nyűg. Amikor zsonglőrködnöm kell az idővel, mert kevés, vagy amikor ritkaszar az idő, netán amikor nem vagyok jól. De ezek a kivételek, mert általában szívesen megyek, elsősorban azért, mert jó látni, ahogy a kutya háromszögszájjal vigyorogva futkos, és igazából megölne a bűntudat, ha ezt elvenném tőle.
2015. márc. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%

Egy kutya nagy felelősséggel jár, és természetesen sok mindenről le kell mondani, de mindezt meg is hálálja. Én nem éreztem tehernek a kutyát soha, és akinek nincs kedve napi 2-3x (kölyökkutyát jóval többször) sétálni, annak nem való a kutya, mivel ez csak a jéghegy csúcsa. Le kell menni esőben, hóban, betegen, vagy mikor fáradtan hazaérsz a munkából, nincs mese..

Fajtától függetlenül ennél persze sokkal több törődést, foglalkozást, fizikai és szellemi fárasztást igényelnek, de szerintem ez teljes mértékben megtérül, és egy olyan társad lesz, akinél jobbat nem is kívánhat az ember magának. Aki nem akar energiát, időt és pénzt áldozni a kedvencére, az tartson aranyhalat. A kutya felelősség, nem is kicsi. :)

2015. márc. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

jesus

A normális gazdi kutyája nem bolhás, és nem hagy maga után piszkot az utcán, mivel össze van szedve utána..

remélem te nem költesz magadra kedves hetes, csak jótékonyságra fordítod az összes pénzed, és olyan környezettudatosan élsz, hogy mind példát vehetünk rólad :)

ilyen ember miért ülhet gép elé?

2015. márc. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%
A kutya bizonyos lemondásokkal jár, ez tény és való. Ha panelban élsz, naponta 3x le kell vinned, hosszú időre. Nevelni, tanítani, etetni, orvoshoz vinni kell. Ugyanakkor rengeteg örömöt is hoz az ember életébe. Nincsenek kutyás ismerőseid, akikkel tudsz ezekről beszélni? Még azt tudom javasolni, h ha ennyire kutyás vagy, látogass ki menhelyre, és néha vigyél sétára egy-egy árvát, nagyon hálásak lesznek, és majd meglátod, h tetszik a dolog!
2015. márc. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

7es....neked meg nyelvtantanárra lenne szükség de ez mellékes


Ha hó van ha fagy van ha eso ha betegség fáradság vagy szomoruság. elso sorban a kutyával kell foglalkozni...meghálálja :)

Ő a hűséges barát, társ aki mindig melletted van ezt te és minden ember jegyezze meg! :)

2015. márc. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%
7-es: Tehát akkor költsem a pénzem a cigányokra a kutyám helyett? Hát köszi de már így is elég pénzt költök a mocskokra az adómból. 1000 kutyát előbb fogok ellátni mint 1 ingyenélő cigányt. Lehet menni dolgozni!
2015. márc. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!