Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó barát- nagyon neveletlen...

Jó barát- nagyon neveletlen kutya: ti mennétek így együtt sétálni?

Figyelt kérdés
Van egy jó barátom, akit emberként szeretek, de van neki egy borzasztóan neveletlen kutyája. A gyerekekre ugrál, más kutyákhoz odarohangál, és ami furcsa, a barátom ezt természetesnek gondolja. Hiszen a kutya nem bánt, ezt ő tudja, ezért szerinte ezzel semmi gond nincs. Nekem is van két kutyám, de én egyértelműen tiltom az ilyen viselkedést. Már lassan ott tartok, hogy kínos vele lenni, mert mindig valamit csinál a kutyája, ha pedig valaki szól neki, neki áll feljebb. Ti mennétek vele ennek ellenére?
2015. márc. 7. 17:09
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Annyira nem lehet jó barát, ha nem veszi figyelembe, hogy ez téged zavar... Meg eleve milyen ember ha ennyire nem érdekli senki más, csak saját maga?

Na mindegy, nem akarok ítélkezni, mert nyilván nem ismerem; neked kell tudnod, hogy megéri-e a társaságáért szívni, vagy át tudod-e más körülmények közé rakni a találkozást (kocsma, vendégség, akármi), ahol nem zavar be a kutyája.

2015. márc. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez velem történne, akkor én igen, elmennék vele, de már az elején közölném, hogy nekem tök kellemetlen, hogy sose szól rá a kutyára és odarohangál mindenkihez, legyen olyan kedves a jelenlétemben fegyelmezni a kutyát, mert ez így nem járja.

Ha "jó barátom" ahogy írod, akkor megérti amit mondok és tesz ellene. Egy próbát megér. Ha így, ennek ellenére is végig ez van, akkor többet nem mennék vele.

2015. márc. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
És felajánlottad már neki, hogy esetleg segítesz a kutyája tanításában?
2015. márc. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Persze, többször adtam neki nevelési tanácsokat, de egyik fülén be, másikon ki. Nem izgatja a dolog, amit nehezen értek meg, pedig amúgy normális ember.

Elég magának való, és a kutyájának él, más közösségi dolgokat nem igazán kedvel, pedig többször próbáltam felhozni pl. kocsmát, vagy át is hívtam, de nem jött.

Elég sokat segített nekem, ezért esik nehezemre ez az egész, de emiatt a viselkedése miatt egyre távolabbinak érzem őt. Számomra elfogadhatatlan, hogy másokat semmibe véve viselkedjünk.

2015. márc. 7. 19:12
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha valóban jó barát lehet vele normális hangon és stílusban beszélni erről. Elmondani, hogy miért veszélyes és kényelmetlen, amit a kutyája csinál.

Ha tényleg él-hal a kutyájáért menjetek el együtt kutyasuliba, vagy kutyás közösségekbe, ahol meglátja a különbséget a saját és mások kutyája között és talán még élvezni is fogja, és észhez tér.

2015. márc. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sajnos hiába jó barát valaki, ha a kutyákhoz "hülye" és ráadásul még tanulni, fejlődni se akar, akkor lehet neki bármit is mondani, úgysem hiszi el és/vagy nem is érdekli. Szóval ha te úgy érzed nem szeretnél vele együtt kutyázni, akkor ne kutyázz! Na meg ha a te kutyád viselkedését is befolyásolja az ő kutyája neveletlensége, akkor nem is kérdés, hogy kutyázz-e vele....


Nekem is vannak hasonló kutyás ismerőseim/barátaim, de én igyekszem nem foglalkozni velük ilyen téren, rájuk hagyom, hacsak nem kezdik el az én kutyámat is a maguk képére formálni, mert sajnos ilyen is van...

2015. márc. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát azt tiszteletben tartja, hogy én nevelem a kutyákat, de sajnos ennyi, amúgy a füle botját sem mozdítja az ötleteimre. Esélyes, hogy tényleg hanyagolni fogom, mert az amúgy normális kutyáim tök hülyén viselkednek, mikor az övével vagyunk. Ez amúgy mennyire normális, hogy ennyire megváltoznak a kutyáim, ha egy ilyen izgatott, rosszul nevelt kutya mellé kerülnek?
2015. márc. 8. 18:56
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a neveletlen kutya a dominánsabb, akkor előfordul. De anélkül is átvehetik a hangulatot, főleg, ha te is frusztráltan érzed magad.
2015. márc. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!