Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 2 éves örökbefogadót...

Van egy 2 éves örökbefogadót német juhász keverék kutyám aki némely embert megtámad. Miért csinálhatja ezt?

Figyelt kérdés
Sétálok vele az utcán és minden előjel nélkül néha kitámad de nem minden emberre van aki mellet elsétálunk és nem is érdekli. Miért lehet ez? Köszönöm!
2015. márc. 7. 21:15
 1/4 evimeri ***** válasza:
Az én kutyám is ilyen. Biztos kinevelhető, de nekem még nem igazán sikerült. Gondolom nekik is van olyan ember aki nem szimpatikus és ők így adják a tudtára. Egyébként megfigyeltem a kutyámnál ő akkor csinál ilyet, ha előtte felhergelte magát. Pl. meglát egy másik kutyát és azt ugatja vadul. Ilyenkor utána egy darabig még izgalmi állapotban van és olyankor egyes embereket vagy főleg kerékpárosokat vadul ugat. Olyankor próbálom fegyelmezni. Vagy ha látom, hogy jön egy bringás akkor már előre elkezdem neki mondani, hogy nem szabad és ha jól viselkedik akkor megdicsérem, hogy milyen ügyes volt. Ez néha beválik, de néha nem .
2015. márc. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

2 dologra tippelek:

Az egyik, hogy nincs lemozgatva rendesen, ezert igy probalja levezetni az energiait. A nemet juhasz munkakutya, nem eleg a sima seta, dolgoztatni kell.

A masik, hogy nem te vagy a falkavezer. Nornalis esetben a fonok mondja meg, ki barat es ki ellenseg, kire vadaszunk es kire nem.

Az en kutyamnak ugyanez volt a problemaja, kikepzot hivtunk, 2× eljott es megmutatta, hogy miket kene mashogy csinalni, igy mar egyedul is le tudtuk szokaltatni.

2015. márc. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Esetleg fél tőlük
2015. júl. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
az én kétévesem is ilyen., mindenkit nem fogad el a közelében. van akire marhán ugat, meg támadja. valami szagot érezhet rajta, vagy az adrenalin szint változást érzi meg az embereken.
2016. febr. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!