Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hétfőn rendel az állatorvos...

Hétfőn rendel az állatorvos addig mit tehetünk vele?

Figyelt kérdés
Nem tudom mennyire komoly a sérülés,de féltem. 2 éves a Shitzu kutyuskám és tegnap játszottunk és vérzett a körme. Az a körme vérzett ami fentébb van tehát a ,,hüvelykujj körme" néztem neki, hogy mi lehet a baj de úgy nem láttam rajta semmit, ma megtaláltam a körmét. Fura hasonlat,de hogy értsétek mint amikor a hízót perzseljük és a körmét akkor letudjuk szedni azt a szaru réteget vagy minek mondják, na azt a ,,tokot" találtam meg. Esetleg még doki nem vet rá pillantást addig kamillateával vagy valamivel lehet kezelni? Hogy ne fertőződjön el vagy valami? vagy ilyenkor mi a teendő? minden féle képpen elviszem dokihoz ha kicsi ha esetleg komoly a baj h vessen rá egy pillantást,de sajnos csak hétfőn rendel. köszönöm előre is a segítő válaszokat.

2015. márc. 8. 09:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem a hasonlatot, de azt hiszem a leírásból, hogy letört a kutyus fűkaparó körme. Előfordul az ilyen elviheted dokihoz, max elmondja, mi ilyen esetbe a teendő. Egyrész próbáld meg röviden tartani a körmöt, hogy máskor ne akadhasson bele semmibe másrészt én annyit tennék, hogy Betadine kenőccsel lekenném egy lustább fetrengős időszakába és figyelnék hogy ha lehet ne nyalja le. Nem hinném hogy ennél nagyobb feneket kell a dolognak keríteni!
2015. márc. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
helyrejön az orvos nélkül is. a kutya az ilyen sérüléseit önmagának gyógyítja.
2015. márc. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Csak nagyon megijedtem mert első kutyám imádom (szegény így is vakon született,de ez nem érdekelt) és megijedtem, mert ők mások mint mi és nem tudtam, hogy mi lehet belőle, ha esetleg elfertőződik stb... :S Ezért van hogy így megijedtem,de tényleg köszönöm szépen a választ :)
2015. márc. 8. 09:40
 4/8 anonim ***** válasza:
Betadinnal fertőtlenítsd a sebet. Ha most nincs otthon akkor vegyél holnap, máskor is jól jöhet még kisebb sérülésekre.
2015. márc. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek :)
2015. márc. 8. 09:57
 6/8 A kérdező kommentje:
Hál istennek van itthon :)
2015. márc. 8. 09:58
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem kell túlaggódni. Ha nagyon nagyon vérzik, akkor esetleg be lehet kötni, de szerintem felesleges. Annyit tudsz, hogy betanide OLDATTAL fertőtleníted neki napi 2-3-szor és nem lesz gond. Kamillateával csak feláztatod, meg amúgy is felesleges rá.
2015. márc. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hidd el a kutya jobban tudja , hogy mit csináljon mint te , ha esetleg nagyon vérzik a helye akkor kösd be vagy itasd fel , meg fertőtlenísd le , de mivel eléri ezért majd ő fogja magának nyalogatni.
2015. márc. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!