Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Help! Miért támad a kutyám?

Help! Miért támad a kutyám?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves amerikai bulldogom, becsuktam a kennelbe, mert jött egy ismerős, de kiangedni már nem tudom, mert rácson keresztül morog és támadni akar amikor közelítek a kennelhez. Sosem bántottam, nem volt vele eddig ilyen probléma, többnyire szabadon van, csak néha van becsukva 1-2 órára. Amúgy egy játékos, jószívű kutya, macskát sem és senkit nem támadott eddig, csak az idegeneket nem szereti. Valamiért nagyon izgatott, mert a másik két kutyámat is támadná. Mintha nem ismerne meg senkit. Mi történt vele? Mit lehet tenni?

2015. márc. 8. 09:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
55%
A másik két kutyát is bezártad, vagy csak a bulldogot? Miért nem szereti az idegeneket? Szocializálva van?
2015. márc. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Másik két kutyám nincs becsukva, mert kis termetű, ártalmatlan kutyák. Nem szoktatom idegenekhez, mert elsősorban házőrző. Évek óta becsukom, ha jön valaki, amit már megszokott. Általában befekszik olyankor az óljába, amikor kiengedem, akkor meg rohangál, játszik a másik két kutyával örömében. Még nem láttam ilyennek.
2015. márc. 8. 09:54
 3/20 anonim ***** válasza:
21%
A veszettség elleni oltása idén is be volt adva?
2015. márc. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Itt nincs veszettség. Rendszeresen kapják a védőoltásokat, amit nyáron szoktak megkapni. Tehát idén még nem, de ennek nincs is jelentősége.
2015. márc. 8. 10:03
 5/20 anonim ***** válasza:
78%
Veszélyes megkülönböztetni a kutyákat, még ha számodra teljesen logikus is, hogy a kiskutyákat nem kell bezárni. Ő csak azt látja, hogy a többihez képest hátrányos helyzetbe került, és mérges. Ennél kevesebbért is össze szoktak balhézni a kutyák. Azt javaslom ha úgyis csak 1-2 óráról van szó, és egyébként jól elvannak együtt a kutyák, zárd be az összeset.
2015. márc. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
63%

Nem lehetséges, hogy beverte a fejét valahova? Nálunk előfordult egyszer, hogy német dogok együtt játszottak és egyik fellökte a másikat, majd mire 4 lábra tápászkodott, láttuk, hogy valami nem okés nála, onnantól kezdve támadott mindenkit, aki mozgott....valahogy szüleim bezárták kennelbe, hívtuk a dokit, aki tanácsolta, hogy bizony pár napig ne legyen kiengedve, mert agresszív, étellel, vízzel lássuk el, beszéljünk hozzá sokat. Vérömleny volt a fejében, amíg fel nem szívódott addig megközelíthetetlen volt. Utána rendeződött. Én mindenesetre kihívnám a dokit, legalább nézze meg.Bármikor bármi előfordulhat, jól nevelt kutyákkal is történhetnek ilyen dolgok.

Remélem semmi komoly, mindenesetre vigyázz magadra, ne egyedül legyeskedj a kutya körül, valaki tudjon segítséget nyújtani, hívni, ha szükséges. A másik kettőre is vigyázz, nehogy bántsa őket.

2015. márc. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Előfordulhat, mert szokott eszetlenül rohangálni. Eszembe jutott nekem is, hogy valamije fájhat, vagy valami betegség lappang benne. Egyenlőre nem engedem ki, csak ha újra a régi lesz.
2015. márc. 8. 10:47
 8/20 anonim ***** válasza:
50%
Az is lehet, hogy érzett valami olyan idegen szagot az ismerősödön, ami felingerelte, vagy esetleg rajtad.
2015. márc. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 sippara ***** válasza:
79%
Vagy az is lehet, hogy se nevelés, se szocializáció és a kutyának most lett elege.
2015. márc. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
55%
Le van fárasztva rendesen? Mennyit sétálsz vele egy nap?
2015. márc. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!