Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék a kutyámmal, aki...

Mit tehetnék a kutyámmal, aki a kutyás házak előtt őrjöng?

Figyelt kérdés

Fontos megjegyezni, hogy soha nem ő kezdi a balhét hanem a többi kutya. Amikor azok elkezdenek ugatni, akkor kapcsol be az én kutyám is. A bekapcsol rossz kifejezés mer egy folyamatról beszélünk, három jól elkülöníthető fázissal, kb 15-20 másodperc alatt fut le a történet:

1) Már amikor tudja hogy kutyás ház lesz, pl. egy házzal előre elkezd nyüszíteni, mintha azt akarná mondnai hogy: kééérlek, engedj oda!

2) A házhoz érünk, kerítés másik végén ugat a kutya, az enyém vékony hangon ugatásba kezd, de ez még csak mindig hiszt hogy: akkor is enged oda, na!

3) 1-2 vakkantás után már igazán elkezd vadul ugatni, és minta más tudatállapotba kerülne, még a pórázt is hiába rángatom.


1,5 éves, ivartalanított kan, szeptember óta van nálunk, mentett kutya

Kutyaiskola nincsen a közelben.

Természetesen próbáltam már megállítani a folyamatot a nyüszítésnél és a hisztinél, de csak az első két fázis rövidítését értem el maximum, a harmadikat nem tudtam megelőzni


2015. márc. 8. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Ki kell zökkenteni. Ha nem megy hanggal, vagy erőteljesebb rákiabálással, nyugodtan csapj oda neki egyet, az biztos hogy kizökkenti. Nem árt ha van nálad jutalomfalat, hogy egyből meg tudd dicsérni mikor rád figyel.


Épp most csináljuk a tükörtanfolyamot, ott ezt ajánlják, bár itt van mellé klikkerünk is.

2015. márc. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Neked kell észnél lenni és hamarabb reagálni, mint a kutyád. Ez azt jelenti, hogy ahol te tudod, hogy balhé lesz (vélhetően), akkor már jóval előtte "szedd össze" a kutyádat. Én ezt eleinte jutalomfalattal csináltam és úgy vezettem el a problémás házak/kerítések mellett, de nem a járdán, hanem az úton, minél messzebb az ingertől. Aztán ahogy javul a dolog, úgy lehet közelebb menni az ingerhez, azaz az ugató kutyához. Az egésznek az a lényege, hogy még azelőtt szedd össze a kutyát, mielőtt elkezdeni nyüszíteni, őrjöngeni, stb.... Ha kitartó vagy, szépen fog javulni.

A másik része a dolognak, hogy vidd sokat kutyák közé, ahol játszhat, megtanulhat kutyául, mert az is lehet, hogy azért nyüszít már előre, mert alapból játszani, ismerkedni menne.

2015. márc. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.


Azt még kihagytam, hogy a pórázt rángatni ilyen helyzetben a lehető legrosszabb, amit tehetsz, mert azzal te magad is azt mondod a kutyának, hogy "gyerünk, menjél, öld meg". Hiába nem ezt akarod közölni vele, de ő ebből ezt érti meg.

2015. márc. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A jutalomfalatot próbáltam már, de nem elég erős inger a keerítés mögötti kutyához képest. Pozitívum, hogy a nyüszítés alatt még viszonylag kontroll alatt tudom tartani (eddig nem így volt, ez fejlődés), ilyenkor pl. még a pórázfegyelemmel sincs gond, de megállítani még nem tudom a folyamatot. HIába kezdem el ilyenkor a jutalomfalattal az orra előtt csalogatni, nem működik. Próbálkozunk majd a távolsággal is, bár a legrizikósabb ház utcasarkon található, és már az út másik odlalán kezdődik a műsor.


És így van, játszana csak, semmi gond nincsen vele ha nem ilyen körülmények között találkozik kutyával, hanem a másik kutyát is sétáltatják. Kicsit olyan, mintha eleinte játszana, ismerkedne, és a harmadik fázisban meg már meg lenne sértődve és ő is vadul ugat. Hülyén hangzik de kb. így néz ki.

Még próbálom szoktatni, mivel csendes lakótelepen lakunk, nem gyakoriak ezek a városi kiruccanások, remélem, hogy idővel javul a helyzet, megszokja. Tudom hogy a pórázrángatás nem jó megoldás, csak nem jutott eszembe jobb.


Tudom, hogy a megoldás az lesz hogy még időben összeszedni a kutyát, ezzel próbálkozom. Csak egyelőre a "hogyan" ködös egy kicsit, mert a jutalomfalattal nem megy (még). A távolság növelését kipróbálom, bár ahogy említettem van ház aminél ez sem elég. A fizikai ráhatás egy fokkal eredményesebb (lábbal megérintem az oldalát, de nem megrúgom ezerrel!) de nyilvánosan "rugdosni" nem nagyon akarom a blökit. Még akkor sem ha ez neki jelzés, magyarázkodni nem akarok.

Talán a távolság, a hozzászokás a helyzethez, még szagosabb jutalomfalat, fizikai korrigálás segíteni fog.

Köszi a választ!

2015. márc. 8. 17:29
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves első, klikkert én is használok (nem tükrös sulizunk, önszorgalom), majd kipróbálom. Eddig nem akartam mert nem volt megerősítendő viselkedése, de ma már igen.
2015. márc. 8. 17:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajnos a hogyanra mindenkinek magának kell rájönnie, hogy a saját kutyájánál kinek mi válik be. Ha végképp nem megy a dolog, esetleg próbálkozhatsz a Cesar-féle módszerrel. Ő általában megáll a problémás kerítés előtt, kifordítja a kutyát a szituból és ha már megnyugodott, tovább mennek. De ezt inkább csak megbízható és hozzáértő szakember mellett merem ajánlani, mert ha nem jól csinálod, csak még rosszabb lesz a helyzet!


És tényleg próbáld meg minél többet kutyák közé hordani, akikkel játszhat. Ott is hívd ki párszor a játékból, csináljatok pár feladatot, majd engedd vissza, hogy megtanulja, nem mindig buli az élet. Persze a hogyanra itt is neked kell rájönnöd, sajnos.

2015. márc. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Először olyan távolságban kell kezdeni a gyakorlást, ahol még nyugodt tud maradni a kutyád, itt kell kizökkenteni játékkal, kajával (pl. főtt csirkeszív!). Ha ez azt jelenti, hogy 6 méterre kell menni a háztól és az úttesten menni akkor bizony azt kell tenni, azért arra figyelj nehogy elüssenek.


Szuggerálja a másik kutyát, magadra vonod a figyelmét, háttal le is ültetheted a háznak és ha amikor TÉNYLEG rád figyel (és nem csak utólag rád pillant) és képes moderálni magát, na akkor megy a falat! Akár folyamatosan. A végén nagyon megdicséred. Ha hisztizik, egy határozott NEM kíséretében messzebb viszed és úgy próbálod.


Türelem és folyamatos gyakorlás kell, ne engedd magad felidegesíteni. Aztán ha már megy 6 méter távolságból a dolog, akkor lehet közelebb lejátszani ugyanezt.


Az enyém is ilyen hisztis volt, sok-sok gyakorlással megoldódott a probléma :) Úgyhogy egyáltalán nem lehetetlen erről leszoktatni, főleg úgy, hogy nem is ő kezdi az őrjöngést (nálunk fordítva volt :D).

2015. márc. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!