Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két éves keverék kutyám...

Két éves keverék kutyám állandóan húzza a pórázt és vele együtt engem is. Hogy taníthatom meg, hogy szépen jöjjön mellettem?

Figyelt kérdés
Sétáláskor majd leszakítja a karom, közepes termetű, de erősebb mint én. Próbáltam a sima visszahúzogatást és rá parancsolást, a jutalomfalattal magam mellett tartast, de egyik sem érdekli, olyan hiperaktív, állandóan csak rohangálna, miután fél órán át folyamatosan szaladglt a mezőn, és újra rátettem a pórázt megint húzott.. Többet kellene vele sétáljak? De hát kerti kutya, szaladgálhat egész nap, miint a bolond és meg is teszi, de csak húz a pórázzal és nem lehet vele bírni( nem én neveltem kiskorától, szabad, vad kutyának született és úgy is élt) másfél éve van velem. A rendes válaszokat köszönöm, volt már kutyám és tapasztalatom velük de egyik sem volt ilyen makacs..

2015. márc. 8. 16:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Le kell fárasztani. Találni valami sportot, vagy otthoni sport jellegű elfoglaltságot, tanítani, suliba vinni, hogy az agyát is terheld, szóval pörögni kell vele.

Az, hogy ő szaladgálhat egész nap, egyrészt nem jelenti azt, hogy meg is teszi (a kutya nem sportol csak azért, mert neki mozgásigénye van, nem fog fél napokat rohangálni körbe-körbe, mert semmi értelme), másrészt meg ha unalomból meg stresszből szaladgál is valamennyit, azzal nem vezet le semmilyen energiát, hiszen a futás (kocogás) a kutya számára a legenergiatakarékosabb mozgásforma, plusz amennyit mozog, azzal annyi stresszt vissza is termel, hiszen halálra unja magát.

2015. márc. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Milyen sportot?? Esetleg olyan ami szamomra is sportnak szamit??
2015. márc. 8. 17:02
 3/11 anonim ***** válasza:
Akár olyat, de nem kötelező. Milyen jellegű keverék?
2015. márc. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 evimeri ***** válasza:
28%
Régebben volt egy sorozat a tv-ben Ki az úr a háznál. Egy angol kutyakiképző csaj volt benne. Ő azt mutatta, hogy ilyen esetben, amikor a kutya húz egyből irányt kell változtatni. Vagyis haladsz vele egyenesen, elkezd húzni csinálsz egy hátra arcot, amint megint húz ismét hátra arc. Az biztos, hogy kitartás kell hozzá, meg esetleg az utcán hülyének néznek, de lehet, hogy beválik. Bevallom én próbálkoztam, de a harmadik hátraarc után én untam meg. Sok sikert, hátha nálad beválik.
2015. márc. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat kiprobalom a forgolozast, hatha bevalik, labrador-nemetjuhasz keverek
2015. márc. 8. 20:25
 6/11 anonim ***** válasza:
29%
Na, hát azzal nagyjából bármit csinálhatsz. Mármint bármilyen sportot. És nyugodj meg, a fogolódást is le fogja szarni, ha egyszer mehetnékje van. De ha véletlenül működik is, nem tarthatod egész életében lemozgatatlanul csak azért, mert megtanult normálisan (de nyilván halálosan stresszben) sétálni. A kutyád világosan jelezte az igényeit, innentől kezdve a te feladatod, hogy foglalkozz vele.
2015. márc. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szoval akkor setaljunk ha kell ha nem.. Jajj hat ez jo lesz (neki) de a kutyaert mindent
2015. márc. 8. 20:38
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem sétálni kell vele, mondom, hanem valami aktív elfoglaltságot találni neki. A labi is, a német juhász is munkakutya, igényel valami rendes foglalkozást, munkát, feladatot, megerőltetést. Vidd kutyasuliba, agilityzni, mantrailingezni, akármit csinálni, otthon (mármint sétán) labdázz vele, gyakoroltass vele feladatokat, tanítsd (klikkerrel pl.) trükkökre, mindent csináljatok pörgősen, pattogósan, játsszatok huzakodós játékot, pecázz vele (botra kötött kedvenc játék, azt üldözheti, te meg nem fáradsz el), köss utána hámban autógumit, kösd fel gumikötéllel a kedvenc játékát egy fára, satöbbi-satöbbi-satöbbi, millió dologgal le lehet fárasztani egy kutyát, de sétával speciel pont nem :) Esetleg minden nap egy fél napos kirándulással mindig más helyen, de arra azért az átlagembernek nincs kapacitása.
2015. márc. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Ryuuzaki ***** válasza:
44%
Vegyél egy fojtónyakörvet (csak a neve ijesztő, ne félj, nem bántja a kutyust). Ha elkezd ráncigálni, gyorsan és erőteljesen ránts egyet a pórázán, hogy rájöjjön, hogy "ja várj, ez nekem nem jó", de utána engedd megint lazára. Ismételd meg, amikor megint megpróbál elhúzni. Feltétlenül ne ráncigáld folyamatosan, azzal csak megutáltatod vele az egészet.
2015. márc. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A fojtó se rossz (bár még mindig nem helyettesíti a foglalkozást ;)), de mutassa meg szakember a használatát, ha lehet. Ha az ember nem tud rendesen pórázt rántani (márpedig rengetegen nem tudnak maguktól, húzzák, meg nem rántják olyan erővel, hogy tényleg észrevegye a kutya), az is inkbb árt, mint használ.
2015. márc. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!