Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajta lenne...

Milyen kutyafajta lenne hozzám illő?

Figyelt kérdés

Tudom rengeteg ilyen és hasonló kérdés van már, én mégis olyan bizonytalan vagyok. Persze a kutyák személyisége, mint az embereknél is eltérő és fajta független, azért mégis vannak olyan sarkalatos tulajdonságaik, amikből lehet következtetni. Tudnátok nekem olyan fajtákat ajánlani, amik jól bírják az idegen embereket, gyerekeket, nem annyira sportosak, de azért legyen kedvük sétálni, kirándulni. Jól viseljék egyéb állatok közelségét (macska, madár, több kutya stb.). A mérete mindegy de olyan nagyjából 10-35 kg között legyen, tehát inkább közepestestű. A szőre inkább rövid, esetleg drót vagy annál még egy kicsit hosszabb. Könnyen lehessen tanítani,(es szeresse is,hogy tanítják) de csak az alap dolgokra szeretném, azért nem kell hogy tűzkarikán átugorva eltáncolja a kánkánt :) ül, fekszik marad stb:)

Én eddig ezeken gondolkoztam: labrador, boxer, dalmata de bármi más is szóba jöhet. (Kint és bent is tartanánk)

Már olyan sokat olvasgatam a témában és még mindig nem tudok dönteni, ezért gondoltam, hogy igazi tapasztalatokra talán jobban lehetne alapozni.


2015. márc. 8. 17:57
1 2
 1/18 anonim válasza:
Labrador, Golden Retriever,esetleg Spániel.
2015. márc. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 spancis ***** válasza:
5%
én keveréket ajánlok neked, velük kevesebb a gond és némelyet még tanítani is lehet... a fajtiszták igényesebbek és van amelyik veszélyes is...
2015. márc. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
52%
a labrador tényleg jó választás :) nekünk az van és az elvárásaidnak meg felelő ;)
2015. márc. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
0%
Magyar vizsla.
2015. márc. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
52%

A vizsla elég sportos....

A labi szerintem is jó megoldás, de nekik is kell a napi séta.

2015. márc. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
54%

válassz keveréket! a menhely tele van megunt, kidobott kutyusokkal, akik csak arra várnak, hogy valaki végre szeresse őket!!! :)

fogadj örökbe, így legalább egy kutyát megmenthetsz attól a sorstól, hogy akár egész életét a rácsok mögött töltse!

mi is menhelyről fogadtunk be egy nagytestű keveréket, aki szeretetteljes, engedelmes és abszolút tanítható!

még sok ehhez hasonló sikertörténetet is olvashatsz egyébként.

szóval bízz a keverékekben!! ők is tudnak annyit, mint egy fajtatiszta eb! ;)

2015. márc. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
0%
#4 vagyok, nekünk is vizslánk van és neki elég ha az udvarban fut néhány kört. Meg nagyon szeret bent lenni, van hogy órákig sem lehet kirakni. A bejárati ajtót ki tudja nyitni(magától tanulta meg),felszalad a lépcsőn és elterül a kanapén. Úgyhogy nem minden vizsla olyan sportos de ez a kutyus személyiségétől is függ.
2015. márc. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Sok menhelyi keverék tökéletes erre a célra. Előnyei: olcsóbb, megmentesz két életet (a kutyáét, és aki a helyére kerül), ugyanolyan jó tud lenni hobbi célra, mint egy törzskönyves fajtatiszta kiskutya, normális menhelyen a gondozók pedig ismerik a kutyák jellemét, tudnak útbaigazítást adni.
2015. márc. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Igen, gondolkoztam a menhelyen is (sőt én hajlok is rá) de a család kiskutyát szeretne, akit már az elejétől fogva lehetne nevelni és nincsenek rossz berögződései, a rossz tartási körülmények miatt(nem a menhelyre hanem az előző "gazdára" gondolok itt) . Én magam is sokszor támogatok egy állatmenhelyet pénzzel és adományokkal, de valahogy kicsit félek hogy túl nagy falat lenne egy menhelyes kutya, talán majd ha lesz egy könnyebben vennénk második kutyával is az akadályokat.

Minden nap vagy max. 2 naponta persze lenne séta, a vizsla nekem már túl sok a környéken rengeteg van és gyönyörűek, de nagyon szeretnek és igénylik a futást és a nagyon nagyon aktív életmódot.

2015. márc. 8. 18:30
 10/18 anonim ***** válasza:
52%

Ezek közül maximum a labradort tudnám ajánlani, de azért őket is kell rendesen mozgatni, mert hajlamosak a hízásra!


A boxer és a dalmata jóval pörgősebb kutyák, nem elég nekik a napi pórázas séta és a néha napi kirándulás sem. Szellemi fárasztást is jóval többet igényelnek, mint a labi, de persze azért a labi is igényli, nemhiába segítő kutyák.


Lehet, hogy jobb lenne számotokra egy cavalier king charles spániel. Ők nem annyira pörgősek, a napi normál séta/foglakozás elég nekik, de azért bírnak is menni, ha arról van szó (és persze ha a kondijuk rendben van). Az idegeneket is abszolút jól viselik, barátságosak.

2015. márc. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!