Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy német boxert a...

Szeretnék egy német boxert a kislányom mellé. Mennyire érezné jól magát? (Olyan gazdik válaszát várom akik vagy értenek a fajtához, vagy nagytestű kutyát tartanak lakásban)

Figyelt kérdés
Kb 60 nm-es lakásba, ha mindennap 3-4 szer kiviszem sétálni/futni/játszani megfelel neki? És persze a kislányom és a párom is foglalkoznának vele :)

2015. márc. 8. 22:45
 1/10 anonim ***** válasza:
6%
Inkább egy törpe uszkárt válassz.
2015. márc. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

egy közepes termetű boxer keverékem volt, a legtündéribb kutyák a világon. kedvesek és játékosak, de inkább nagyobb gyerek mellé ajánlom, mert eléggé szertelenek, és lehet, hogy a kicsi gyereket fellöki, elrántja, stb, de persze nem rosszindulatból. fontos, hogy a séta mellett megfelelően tanítsd is, fáraszd le agyilag, mert nagyon tudnak pörögni, és rosszalkodni is, de eléggé értelmes kutyák alapjáraton, és rendkívül szórakoztatóak tudnak lenni! megfelelő mozgatás mellett lakásban is könnyen tarthatóak, nekem jóval kisebb lakásban volt. :) melegben azonban vigyázni kell rájuk, rövid az orruk és könnyen túlmelegedhetnek, illetve néhány egyed hajlamos lehet a hízásra, ami szintén nem egészséges. ajánlom a Noé Boxer fajtamentését, ha örökbefogadáson gondolkoznál.. :)


a boxer szerintem nagyon jó választás családi kutyának, főleg, ha mozgalmas az életed. igazi bohócok, sok nevetésben lesz része mellettük az embernek :)

2015. márc. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ujra leirom a gyengebbek kedveert . Szeretnek egy NEMET BOXERT. nem torpe uszkart :)

Ilyen korulmenyek megfelelnenek neki ?

2015. márc. 8. 23:05
 4/10 A kérdező kommentje:
A paromnak az álma a boxer kb. 2 perce nezte a NOE-t :) angol bulldogon es francia bulldogon is gondolkodtunk. A lanyunknak a kutyanknak es magunknak is a legjobbat akarom :) 2. Valaszolo koszonjuk az informaciot es a tippet :)
2015. márc. 8. 23:11
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
Ollyaan cukkik!!!Nekem is van egy, tiszta dilis...xDD...a,úgy nagyon okos aranyos kutyák, ha van rá időd, akkor mindenképpen kezdd el tanítgatni, de mindenképpn kölyköt vegyetek, mert mire a felnőttet megtanítod...a lényeg az, hogy sokat játsszatok, foglalkozzatok vele és nem lesz semmi gond...amúgy elég strapabíró kutyák, az enyém 1x sétáltatás közben kihúzta a fejét a nyakörvből (falun lakok) és elsprintelt...repkedtek a fülei :D....na a lényeg az, hogy egy oltári széles, letört fakéreg méretű botot lenyelt, aztán evett egy csomó füvet, és véresett ürített itthon a kertben, amibe benne volt az a bot...de ne félj, ha minden nap sétáltatod biztos esze ágában se lesz megszökni ( ez a fejkihúzós történet is csak 1-2 hónap séta-kihagyás után történt)
2015. márc. 9. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azzal ugye tisztában vagytok, hogy egyik fajta sem könnyű eset, főleg nem egészségügyi szempontból? A francia és angol bulldogokat úton-útfélen szaporítják már, nehéz vérbeli, fajtatiszta kutyát találni, és sokszor azok is betegesek. A boxernek a 3-4 alkalom naponta akkor elég neki, ha ez nem 15 perc. Kislányod mennyi idős?
2015. márc. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

5. válaszolónak, miszerint ekkora kutyát lakásban tartani:

1) megfelelő mozgatás mellett, ami szaladgálás, játék, esetleg kutyaiskola, sportok, néha kirándulás, tökéletesen ki lesznek elégítve a kutya igényei, sőt, még boldogabb, és aktívabb is lehet, mintha 100 nm-en tartaná az ember az udvaron, de rá se nézne..

2) kutyáknál nem a méret a lényeg! dán dogot a mérete ellenére inkább lakásban ajánlott tartani, nem nagy a mozgás igénye, és az udvaron meg is fagyna, ellenben a fox terriernek (nagyon kicsi vadászkutya) kínzás lehet a lakás, ha nincs megfelelően agyilag és fizikailag lefárasztva.


második válaszoló voltam, a kérdezőnek annyit, hogy vállaljátok be, ha tényleg elég mozgást tudtok biztosítani neki, mert igazi álomkutyák, és a kislányod is sok örömét leli majd benne! nem tudom mennyi idős a kislányod, de tényleg azt tudom javasolni, hogy főleg kölyköt inkább 5-6 éves gyereknél idősebb mellé ajánlok!


a bulldogok is cukik, csak kicsit több velük a gond, és kevésbé taníthatóak. de én eléggé elfogult vagyok a boxerekkel :)

2015. márc. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia. Panelban lakom a párommal, 53 nm-es lakásban, és boxer kutyusunk van. Nagyon jól megszokja a benti körülményeket, ha rendesen leviszitek sétálni, gond sem nagyon lesz vele, mert bár makacs, mégis nagyon simulékony. :) Az enyém még fiatal, igazi kamasz, nagy bohóc, jól szórakozunk sokszor a hülyeségein.


Nem tudom mennyi idős a kislányod, de ha még kicsi, akkor lehet várjatok vele még egy kicsit. Nem azért mert rossz választás gyermek mellé, hanem azért, mert elég mozgékony kutya, aki nem méri fel hogy mekkora erővel jön, csak jön, és jön, és szeret... Az enyém legalábbis ilyen, nem bántam meg a választásom. :)


Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan, szívesen adok ötletet, tanácsot, segítséget ha kell. :)


25N

2015. márc. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekünk volt boxerünk:'( imádtam, egy éve halt meg. Nagyon nagyon türelmes volt soha senkit nem ugatott meg vagy támadt, tiszta szívemből ajánlom minden kisgyerekes családnak. Nálunk kint volt a kertbe , de néha beengedtük, de nem igényelte, jobban érezte magát kint, de ellenpéldának fel tudom hozzni ismerösömékét, ők lakásban tartották és tök jól elvolt. Szerintem tud alkalmazkodni! (Lakásban és kertben is simán lehet) . A másik, hogy a mi kis drágánk nagyon lusta volt tényleg annak ellenére hogy több mint 35 kg volt ölebnek érezte magát és csak bújt oda hozzánk napozni pihizni :) . Noés boxermentés csak ajánlani tudom, meg az egész alapítványt úgy ahogy van! Tiszta szívből végzik a "munkájukat "!
2015. márc. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én pont most hoztam haza boxer bébimet, de előtte is volt már boxerem. Írok privit.
2015. márc. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!