Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutya törekszik mindená...

Ha egy kutya törekszik mindenáron a hátam mögé kerülni, az azért lehet, mert meg akar "kóstolni" (harapni)?

Figyelt kérdés
A kertben dolgoztam, átjött a szomszéd németjuhász -féle (szerintem az) kutyája (kerítésen keresztül mindig eszeveszetten ugat, pedig én barátságos vagyok vele). Egy nagyobb ágkupac mellett gereblyézgettem, a kutya meg ott sertepertélt mellettem, és minedáron a hátam mögé akart kerülni (előtte már megszaglászott, amikor ott volt a szomszéd is). Valahogy azt éreztem, hogy sunnyog a kutya, és úgy helyezkedtem az ágkupac mellett, hogy ne tudjon mögém kerülni. Mivel nem is sikerült neki, egy idő után direkt megkerülte az ágkupacot, hogy úgy kerülhessen mögém, persze résen voltam, és úgy helyezkedtem, hogy ne tudjon. Már nem emlékszem, hogy lett vége, hogy talán kijött megint a szomszéd, és elhívta, vagy egyszerűen csak feladta a kutya, de minden esetre érdekes (izgalmas)volt az egész.
2015. márc. 9. 03:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen. Egy kutyának nincs oka nagy ívben kerülni azt, akivel barátságos akar lenni, simán a lába mellett hátraszagol. Én ilyen esetben szoktam kirúgni csak úgy a miheztartás végett, elég gyorsan meg szokták érteni, hogy nem mögöttem van a leggyegébb pont.
2015. márc. 9. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem érzett rajtad valamit és meg akart szagolni. A kutyák tapasztalatom szerint nem sompolyogva támadnak.
2015. márc. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Meg akart dugni.
2015. márc. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha az elso tanacsat koveted, konnyen elerheted, hogy tenyleg megkostoljon, meg ha eddig nem is lett volna szandekaban.
2015. márc. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!! - Hát, úgy látom, nem olyan egyértelmű a helyzet. #3 - nak : nősténykutya (így mondják?). Úgy tapasztaltam, hogy félős (gyáva) valójában, de kerítésen keresztül nagy a szája. Minden esetre óvatos vagyok vele, mert a szomszéd mondta, hogy, mikor a tyúkokhoz hívta az állatorvost, annak is belekapott a lábába (vérzett). Kicsit furcsáltam is, hogy, még az állatortvost hibáztatta, merthogy "olyan bátran ment (az udvarban)". Szerintem nagyon erősen a gazda felelőssége egy ilyen helyzetben, hogy mi történik - mit tesz a kutyája. Meg, amikor a kerítésen keresztül próbálunk beszélgetni, az nagyon nehézkes, mert nem igazán tudja elhallgattatni a (saját)kutyáját. Egyszer szóvá is tettem neki, hogy "egy rendes kutya elhallgat, ha a gazda rászól" - ő pedig azt válaszolta, hogy:" a még rendesebb meg nem hallgat senkire, v. nem bízik senkiben...v. valami ilyesmit. Nem biztos, hogy fajtatiszta a kutya, de akár az is lehet - nem értek hozzá annyira (de majd megkérdezem).
2015. márc. 9. 09:05
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, valoszinunek tartom, hogy a kutya felos es emiatt agressziv. Ezert nem akar szemtol szembe tamadni. Ettol fuggetlenul nem biztos, hogy tamadni akart, lehet, hogy csak megszagolni -aztan ebbol lehetett volna harapas, ha ugy iteli meg calamiert, hogy veszelyes vagy ra nezve. Ez lehet akar egy hirtelen mozdulat stb. Teljesen igazad van abban, hogy ez mind a gazdi felelossege, lathatoan egyaltalan nem erdekli, hogy a kutyaja meg legyen nevelve.
2015. márc. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt kene a szomszednak elmagyarazni, hogy az ilyen kutya nem fog hazat orizni, mert csak addig bator, amig ott a kerites, vagy amig gyengebbnek gondolja a betorot. Ha pl a betoro raszol, vagy csak nagyon dominansan viselkedik, elszalad.
2015. márc. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!