Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 20 órás út után hagyjuk...

Egy 20 órás út után hagyjuk pár órát pihenni, vagy előbb fürdessük le s utána hagyjuk békén?

Figyelt kérdés

Fél éves kiskutya fog utazni. Elég gyatra körülmények közül kerül hozzánk. Út közben biztos maga alá csinál izgalmában/félelmében.


Engem ismer, úgyhogy nem lesz minden idegen neki, de egy ekkora út után idegen környezetbe kerül, mégiscsak stresszes.

Soha nem fürdőtt, a fésűlést sem ismeri úgyhogy ezek plusz rossz dolgok lennének így elsőre.


2015. márc. 9. 15:20
 1/7 anonim válasza:
34%
Szerintem az lenne a legokosabb, ha az út idejére valami altatót raknátok a tápjába, mert 20 óra az elég húzós egy kutyának.
2015. márc. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nyilván nem lesz fent egész végig , el fog az aludni ha az elején még nem is.Én nem hiszem , hogy annyira stresszes lesz , hogy maga alá piszkít.De megtörténhet , érdemes foglalkozni vele az út alatt vagy ha esetleg már késő akkor nedves törlő kendővel megtisztítod.Ha hazaérsz vele akkor nem fog aludni inkább majd a kocsiban.De neked ez a legnagyobb problémád??Hazaviszed oszt kész , kis kutyát nem szabad még gyöntőlgetni.
2015. márc. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem velem jön, őt egy szállító cég fogja utánam hozni. Én előtte egy másik országba repülők, s onnan haza, úgyhogy őt már átveszi a családom mire én haza érek.


Utolsó válaszoló, igen, ez a legnagyobb problémám, mert az amúgy is labilis idegrendszerű kölyköt nem akarom jobban tönkre vágni.

2015. márc. 9. 15:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a nyugtató dolog nem hülyeség. Én beszélnék erről egy állatorvossal.
2015. márc. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Biztos itt is van valami gyogynoveny alapu bogyo. Otthon az blokim is azt kap, ha nagyon nagy egi dorgedelm van, s nem szedalja le. majd megkerdem a dokit.
2015. márc. 9. 16:31
 6/7 evimeri ***** válasza:
Szerintem az út után nem kell fürdetni, főleg mivel még sosem volt megfürdetve. Elég fárasztó és idegölő lesz neki az út. Előbb hagyd egy-két napig szokni a környezetet - az is épp elég trauma lesz - és ha már megszokik nálatok ráérsz megfürdetni. Felesleges még azzal is sokkolni.
2015. márc. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Töröld meg egy ronggyal, óvatosan ha vizessel törlöd hogy a bőr ne legyen vizes. Egy kutyán a védőréteg 24 óra múlva képződik teljesen újjá és most tél van, nagyon veszélyes.pláne hogy nem tudod milyen az egészségi állapota.várj pár napot, vidd el állatorvosi vizsgálatra és kicsit később fürdés.
2015. márc. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!