Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a Frontline rácsepegtetős...

Ha a Frontline rácsepegtetős oldat használata után pár nappal alaposan, samponnal, kondicionálóval megfürdetem a kutyát, megőrzi a hatását?

Figyelt kérdés
Április elején készülök vinni a kutyámat kiállításra, amely a szokásos helyszínen, egy kullancsokkal iszonyatosan fertőzött területen lesz. Szeretném lassan rákenni a szert, de tartok tőle, hogy egy alapos fürdetés után már nem olyan lesz a hatása. Mit tudtok tanácsolni, hogy a kullancsoktól kiállítás közben is megóvhassam?
2015. márc. 9. 19:10
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Semmi hatása nem lesz fürdés után sajnos. Az szokták mondani, hogy cseppentés után lehetőleg 2 hétig ne érje semmi víz. Maximum azt tudod tenni, hogy kiállítás után újra bekened majd.
2015. márc. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az egyes butaságokat beszél. Cseppentés után 2 napig nem érheti víz és addig nem lehet fürdetni sem. Utána már fürdetheted, de azt kalkuláld bele, hogy veszít a hatékonyságából. De egyébként szerintem akkor inkább vedd meg neki a Bravecto tablettát, amellett nyugodtan fürdetheted.
2015. márc. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Olvasd el, hogy mi van ráírva, az a legegyszerűbb, és úgy tedd rá a cseppet, hogy kijöjjön, hogy kiállítás előtt fürdethesd :) Ha van 1-2 hét átfedés, szerintem semmi baja nem lesz a kutyának, ezeket sokszoros túladagolással is tesztelik, és nem csinálnak semmi gázt.

Az Advantixra azt írják, hogy cseppentés után 2 héttel lehet fürdetni, bár én cseppentés előtt szoktam, és úgy is működik.


Vagy ugye használj nyakörvet, vagy tablettát. Vannak azért alternatívák :)

2015. márc. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!