Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaszagtalanítás hogyan?

Kutyaszagtalanítás hogyan?

Figyelt kérdés
4 éves, középtermetű spániel, fürdetés után 1-2 héttel már nagyon büdös. Mivel lehetne befújni, vagy kenni, vagy valami módszer, ami eltünteti a kellemetlen szagját, és nem érzékeny rá a kutyák bőre?

2015. márc. 9. 20:34
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

bűzmirigye rendben van?

Füle?

Szája?


Mit kap enni?

2015. márc. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

első vagyok..ezek a felelősek amiért a kutya lehet büdös..


bár itt inkább az kaja lehet a gond.

2015. márc. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
11%
Az en kutyam kertben van, de soha nem volt budos, pedig szinte minden nap bekapja a kezem meg pofannyal stb.. Probald megmosni neha a fogat, fogkrem nelkul szerintem, es valtoztass az etrendjen, kefeld surubben a bundajat, a tappancsait minden setalas utan moshatod, ha bent van a hazban, akkor is ha nem lett koszos
2015. márc. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Bűzmirigye és füle állatorvos szerint rendben van, a szája is szerintem. Enni napi 2x kap, egyszer száraztápot másodjára konzervet. Nem a szájával lehet gond, nem is az a büdös, hanem kimondottan a teste a büdös. Mint ha nem is fürdetnénk soha.
2015. márc. 9. 20:42
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet valami borbetegsege van, vidd el allatorvoshoz, hatha tud mondani valamit, ha nem talal semmit vidd el egy kutyakozmetikaba ott alaposan kiimossak a bundajat meg kennek ra kremeket meg ilyenek, hatha jobb lesz
2015. márc. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi!
2015. márc. 9. 20:59
 7/8 anonim ***** válasza:

A kaja kihat a kutya bőrének a szagára is. Az enyémek pl. ha pontyfejet kapnak, utána van 2-3 nap, amíg picit halszagúak :D

Konkrétan milyen tápot kap? És azt ugye tudod, hogy a konzervnek 80%-a víz, tehát gyakorlatilag tök felesleges adni a kutyának? :)

Amúgy vannak fajták, amiknek alapból erősebb a kutyaszaguk, de lövésem sincs, hogy a spániel ilyen-e.

2015. márc. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 SzMHZs ***** válasza:
37%

Nem ilyen :)

Legalábbis az enyém abszolút nem büdös, és ritkán is fürdetem.

Spánieles ismerősöknél amiktől büdös volt eddig kutya:

Allergia.

Fülproblémák, bepállott, begyulladt - erre ahogy észrevettem elég hajlamosak a spánielek.

Fogkő miatti ínygyulladás.


Szerintem ne akard elfedni a szagot, hanem az okát megkeresve szüntesd meg. Ne fürdesd túl gyakran, illetve az sem mindegy mivel fürdeted. Ha a doki szerint egészséges és nem egészségügyi gond okozza a szagot, valamint a kaja is kizárható (érdemes megpróbálni váltani, konzervet meg tényleg felesleges adni minden nap), akkor a helyedben elvinném egy kutyakozmetikushoz, és őt megkérdezném, meg ajánljon sampont is. Lehet, hogy egyszerre drága megvenni, de belegondolva sokáig kitart, hisz nem fürdeted a kutyát gyakran.

2015. márc. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!