Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Összekapott a két kutyám egy...

Összekapott a két kutyám egy játékon és megpróbáltam őket szétszedni de közbe véletlen megkapott egyetlen egy foga ment bele az ujjamba picit seb de elégé mélyre ment és azóta nagyon zsibbad az ujjam szerintetek menjek vele orvoshoz vagy átmegy?

Figyelt kérdés
Fel sem vettem a dolgot megszokta harapni néha véletlen játékközben, sose volt semmi baj begyógyult az összes seb de akinek eddig elmeséltem hogy mitörtént mindenki mondta miért nem mentem vele el orvoshoz.szerintetek elkellene menni tényleg vele? Kutyák egészségesek,ojtva vannak rendesen egyébként két amerikai staffiról van szó.kb 18 óra felé történt az eset ma.

2015. márc. 9. 22:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kétlem, hogy bajod lenne tőle. Max egy tetanuszt kapsz, de azzal meg jól jársz későbbre jól jön a védettség.
2015. márc. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
37%
ha zsibbadt akkor lehet, hogy ideget ért, jobb lesz vele orvoshoz menni!
2015. márc. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
27%
Menyj orvoshoz. És egy tanács: Kutyákat verekedés közben nem választjuk szét mert a megszelídebb kutya is megharap ekkor. Van 5 kutyám és tanultam az esetből. Nem lesz semmi bajuk ha egy kicsit összekapnak.
2015. márc. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
49%
Te látod a sebed, ha mélynek találod, mutasd meg orvosnak, majd eldönti kell-e tetanusz, vagy sem.
2015. márc. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
40%

Tetanusz adasat nem a seb melysege hatarozza meg. Hanem az, hogy serult-e a bor vagy nem. Mert a tetanusz korokozo a serulesbe akkor is bejut, ha nem nagy, hanem csak kicsi horzsolas. Amugy nem csak a tetanusz miatt kell izgulni, mas korokozok is vannak egy kutya szajaban. Lattad miket nyalogat meg ragcsal? Ezert kell lefertotleniteni a sebet es a kornyeket. Elmeletileg amugy semmi bajod nem lesz. Azert zsibbad mert serult. Ha elvagtad volna az is zsibbadna. Par napig figyeld, ha nincs valtozas es szepen gyogyul akkor nincs mit csinalni vele, ha begyulad, vagy piros csik indul ki belole, akkor spuri az orvos.

Maskor meg inkabb hagyd oket verekedni, majd ok lerendezik maguknak. Kutyakat nem szabad ilyenkor szetvalasztani (kiveve, ha mase a masik es az utcan tortenik, vagy hasonlo, de akkor is megvan a modja) mert valameik vegtag banhatja.

2015. márc. 10. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
36%

"És egy tanács: Kutyákat verekedés közben nem választjuk szét mert a megszelídebb kutya is megharap ekkor. "


Az egyik ismerősöm kutyái összevesztek/összeverekedtek durván és ő nem választotta szét őket, hanem bedobta közéjük a fejszét :DDDD.

2015. márc. 10. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%
# 5 Csak épp a tetanusz kórokozója nem tud elszaporodi ha felületi sérülésbe jut bele, ugyanis csak oxigénmentes környezetben szaporodik. Tehát ebből a szempontból csak a zárt, mély sebek a veszélyesek (szúrások, harapások). Úgyhogy a kérdezőnek egy tetanusz elleni injekció mindenképp jár.
2015. márc. 10. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%
Ha zsibbad, akkor lehet, hogy ín vagy ideg sérült, és ha mély a seb, akkor, amint írták, a tetanusz veszélye fennáll. Ha az elmúlt 1 évben nem kaptál tetanusz oltást (pl. egyéb baleset miatt), akkor most kéne. És igen, mutasd meg dokinak, legrosszabb esetben hazaküld, de lehet, hogy el kell látni a sebet. Nekem gipszelték már be kezemet azért, mert főzés közben picit beleszúrtam késsel, de megsértettem egy inat.
2015. márc. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%

Nos...a tetanusz egy olyan kórokozó ami CSAK oxigén hiányos vagy mentes környezetbe tud szaporodni (pl szúrt seb). Egy horzsolásért soha nem adnak tetanusz elleni oltást mert levegőn elpusztul így indokolatlan. Ha az elmúlt 5 évben nem kaptál tetanusz elleni injekciót és a sebed tényleg mély érdemes besétálni az ügyeletre vagy a sebészetre. A zsibbadás teljesen oké pár hétig valószínűleg ideget ért de az rendbe fog jönni!

Ha a seb legbelső pontja is betadinnel öblíthető nem kell doki! 😉

2015. márc. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#6 besirtam😃
2015. márc. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!