Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet megtanítani azt a...

Hogy lehet megtanítani azt a kutyának h semmilyen körülmények között ne menjen ki a csukott kapun?

Figyelt kérdés
Van egy két éves keverék kutyám, szeretném megtanítani neki hogy ne menjen ki soha!!! A macskákat nem szereti..ha meglát egyet... Mit tehetnék? Hogytaítsammeg arra h macska nélkül bennmaradjon?

2015. márc. 10. 05:29
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Hát, a csukott kapunak alapvetően az a feladata, hogy például a kutyát tanítás nélkül is bent tartsa. Ha ezt a feladatát nem tudja ellátni, akkor ott nem a kutyával van baj, hanem a kapuval.
2015. márc. 10. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez igaz, de a kapunk jó viszont nappal nem tudom elengedni a kutyát mert én nem vagyok othon és apukám tesóim sokat mászkálnak... mindig nyitva tartjuk a kaput. Tudom h ezen tudnánk változtatni...
2015. márc. 10. 06:20
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

A probléma ott kezdődik eleve, hogy ha jól értem, a kutya meg van kötve. Egy láncon tartott kutya, ha végre elszabadul, megy amerre lát örömében, már sokszor láttam ilyet.

Megoldás: a kaput következetesen zárni mindig, beszéld meg a családdal! Kutyát nem megkötni, viszont naponta elvinni sétálni, lemozgatni, és nevelni, nevelni.

2015. márc. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%

[link]


Egy ilyen szerintem nagyszerű megoldás lenne, bár egyértelműen nem a kutyát tanítja meg, ellenben véletlenül sem maradhat nyitva az ajtó. Nálam a kertbe vezető kapura került. Ugyan el nem szökött a kutyám, de képes lenne az összes epret megenni.

2015. márc. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1. Ne legyen megkötve. A kaput ne hagyjátok nyitva.

2. Neveld

3. Vidd sétálni minden nap.

2015. márc. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Hát igen hasznos ötlet, hogy ne legyen lánco, nem aazért de akkor nincs semmi értelme a kutyának :D főleg hogy mihelyt alkalma nyílik rá meg fog szökni :mert nincs lefarasztva, érdekli az a sok szag.... és sorolhatnam...

Az én kutyám rendszeresen van sétáltatva, ha ki-be járunk kocsival tudja hogy kimehet korbeszaglaszni.. Nincs lekorlatozva így pl ha szél miatt vagy rosszul csukjak be a kaput, ki sem megy :) magától tudja h nem szabad meg nincs is szüksége rá :D



egyébként ha nem tudjátok a kaput folyton figyelni, és nagyon nincs más megoldás csak az a.... lánc illetve nuku séta. akkor olyasmi módszerrel kéne mint mikor azt tanítod meg neki h ne menjen az útra... de ehhez sok idő kell és türelem szóval egyszerűbb ha rendesen van vele foglalkozva :)

2015. márc. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
pardon azt kihagytam h a macska rossz dolog arról már nem igen fogod tudni leszoktatni főleg ha nem vagy ott mellette h rászólj... pl nekem a kutyamon kívül van 2 cica, mégis felfigyel más macskakra, raszolok és szépen ottmarad mellettem :)
2015. márc. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Napi seta, nem 5 perc, hanem legalabb masfel ora. Ha nyilik a kapu, mindig leultetni. Kapun csak vezenyszora mehet ki. Ezt betartva az enyem gyonyoruen megtanulta, akkor sem megy ki, ha elmegyunk egesz napra es nyitvafelejtjuk a kaput.
2015. márc. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nos köszönöm a válaszokat... Csak az a baj h mindennap sétálok vele és jutizok vele! Fél óra juti, fél óra gyors bicizés és egy óra séta szabadon a gáton és az összes válaszoló: -smmit nem foglalkozol vele, elég baj ha nem viszed sétálni stb... előbb megkéne kérdezni h Viszed sétálni naponta? Tlán nem ártana ha nem ítélne el mindenki.....Viszont az igaz h lánconvan de nagyon nyomós okom van rá h megkössem.

Ugyanis a kutyám olyan okos h mindenhonnan ki tud jönni.... Van egy óriási kenel abba van minden nap beton van alatta nem föld szóval alatta nem tud kijönni. Nagyon magas a kerités és levan hajlitva a vége h ne jöjjön ki de ígyis kimászik a kapun nem nagyon megy ki viszont ha egész nap elengedve lenne akk kimegy... vissza jön csak nagyon féltem... na mindegy a lényeg az h ha kimászik a kenelből felkarcolja a hasát és hiába zárom vissza és szidom le kijön megint, sántitva... ezért kötöm meg...

2015. ápr. 14. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!