Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet panel lakásban tartani...

Lehet panel lakásban tartani az angol bulldogot?

Figyelt kérdés
2010. febr. 15. 14:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Közepes termetű, eléggé mackós otthonülős típus, ezért nyugodtan lehet lakásban tartani. Arra figyelj, hogy nyáron a benyomott orrával nehezen kap levegőt, ezért zilál. Sokat horkol, az orra és a tüdeje miatt.

Errefelé karambolos képű ebnek hívják, de nekem tetszenek a bulldogok. :D különösen a francia bulldog.:)))

2010. febr. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ.

Véletlenül nem tudod hogy hogyan kell szobatisztaságra nevelni?

2010. febr. 15. 14:37
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

ez a fajta remek társ !!

csak a következőkre kell felkészülnöd !!!

makacs :)

akaratos:)

erős :)

sokat és büdöset fingik :) többet mint más kutyák :)

HORKOL !!:) hangosan !!!


de a legjobb kutya a világon!!!!


sok a baj az egészségükkel, ezért javasolja mindenki , HOGY CSAK ELLENÖRZÖTT KENELBŐL VÁSÁROLJ !!!

javaslom irjatok adásvételi szerződést is !


ha még nem volt kutyád, akkor tanulj róluk egy kicsit.

jan fennelt és cessar millan írásait javaslom, a neten megtalálod.

a szobatisztaság lényege a pontos időhöz szoktatás,és a következetesség ( mindíg mindent ugyanakkor és ugyanúgy, és kitartás ).

2010. febr. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

Előző vagyok.


érdekelt engem is a kutya, ezért részletesen rákerestem.

ezt nézdd meg:


www.black-treasure-bulldog.com


a szobatisztaságról annyit kell tudni, hogy minden kutyát ugyanúgy kell tanítani rá.

ahogy elhozod a kennelből, egyből másnap már elkezdheted tanítgatni. igaz mostanában lett nagy divat az úgynevezett kutyapelenka, ami egy nedvszívó réteggel ellátott anyag. kb. 50x50cm.

ez azért jó mert a kutya ösztönösen oda jár üríteni ahol érzi a korábbi saját vizelete szagát. magyarázd el neki, hogy mi az, oda végezze a dolgát. hamar beletanul. ha jól végzi dolgát dicsérd meg.

a másik " paraszti józan eszű mód" az hogy újságpapírt teszel le a kijelölt helyre. de ennek az a hátránya, hogy a zörgő papír miatt az eb nem tud teljes nyugodtsággal üríteni, ezért egy idő után már oda sem fog járni, hanem egy félreeső nyugodt helyre.

mi is így jártunk, ezért férjem csinált fából egy keretet, és bele macskaalmot tettünk. nem kell a legdrágább, mert az eb kíváncsisága végett meg is eheti azokat a fényes, színes szemeket. a vizeletet az alom beszívja, szagtalanítja. a székletet azt viszont fel kell szedni.

ha megkapta a védőoltásokat le is viheted, hadd ismerkedjen a külvilággal. evés után, felkeléskor vidd le, hogy kényszeresen ott könnyítsen magán, ezért megszokja.

de persze nagyobb korában is történnek " balesetek" ezért SOHASEM SZABAD MEGSZIDNI. HISZEN CSAK ÖSZTÖNÖSEN CSELEKEDETT!!! remélem tudtam segíteni:)))


Üdv: egy staffis gazdi

2010. febr. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%
bocs, legelső vagyok
2010. febr. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%
Alkalmas lakásban tartani. Csak azért figyelj, hogy néha vidd ki :) amúgy imádom a bulldogokat ahogy az első mondta, nekem is a Francia bulldogok jönnek be :) az egyik ismerősömnek Angol van és annyira cuki^^
2010. febr. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Még ír farkaskutyát is tarthatsz, ha megfelelőek a tartási körülmények. Nem arra gondolok, hogy a lakásban legyen a kifutója, hanem arra, hogy eleget foglakozz vele a lakáson kívül. Pont annyit, amennyit igényei szerint meg lehet adni neki.
2010. febr. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
20%
Inkább életrevalóbb kutyát vegyél. Megkergetem az udvaron és szívinfarktust kap. Főleg az angol. A francia nem annyira elb..ott fajta.
2010. febr. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%

a legelső vagyok ismét:


vidd le többet, de csak komótosan sétálgatni. vigyázz ne hízzon el.

2010. febr. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. hasznosak voltak a válaszok
2010. febr. 15. 16:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!