Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy Border Collie megél egy...

Egy Border Collie megél egy 15 négyzetméteres kertben? Napi 1-2 órát tudnék vele foglalkozni.

Figyelt kérdés
2015. márc. 11. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
A kert merete nem szamit, de a napi 1-2 ora rettenetesen keves. Minimum 2-3 ora intenziv mozgas kene+ valami sport.
2015. márc. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Még ha 2 nullát hozzácsapsz, ez akkor is nagyon kevés lenne neki 2 óra foglalkozás mellett.
2015. márc. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Javaslom nézz az a neten crufts döntőkröl videókat. Tele van border collieval. Szerintem akkor Nem kell magyarázni hogy sajnos a kutya mindent szét fog szedni és nem érzi jól magát.

A házba bejárása lehet? Mekkora a terület? Más is tudna vele foglalkozni?

Nagyon kevés a 15 nm még egy embernek is. Sajnos.

2015. márc. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Hát nem hal meg benne, de kb. ez minden, amit el lehet mondani a dologról. 15 négyzetméter az nem kert, hanem kennel, és egy unatkozó border valószínűleg két hét alatt rájön, hogyan mehet ki belőle.

Ekkora helyen ilyen foglalkozással én egyáltalán nem tartanék kutyát. Járj el inkább a helyi menhelyre sétáltatni, azokat is lehet szeretgetni meg tanítani, de ők legalább csak ideiglenesen vannak kennelben :)

2015. márc. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egy border collienak napi 1-2 óra foglalkozás?? :O


Te utána olvastál a fajtának vagy csak láttad,hogy szép,cuki és okos kutyák így neked is kell egy. Ők sport kutyák!!! Napi 1-2 óra foglakozás a Havanese-mnek nem elég,nem hogy egy bordernek -.-


Napi 2,5-3 óra aktív mozgás minimum kell aztán ott van,hogy nem csak fizikailag,de agyilag is le kell őket fárasztani.


Megélni meg fog élni.De,hogy amint tud ki fog szökni meg a lakást tönkre teszi az is biztos,ez kevés egy bordernek!!!

2015. márc. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A házba bejárhat, mert kicsi korától lenne elhozva. csak nem tudom hogy kell megtanítani hogy legyen szobatiszta.
2015. márc. 12. 18:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Hallod ne a szobatisztaság legyen a legnagyobb gondod,hanem,hogy amit biztosítani tudnál foglalkozás az kevés egy borderhez.
2015. márc. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Próbálok rávilágítani máshogy. Nekem valami osztrák pincherem lehetett, ugye az nem egy border. Mi lakásban laktunk, befogadott kutya volt. Napi 5(!) óra séta után egy órát fáradt volt. Napi két óra futtatás után kicsit fáradt volt.

Egy bordert nehezebb lefárasztani. Ha felelős tenyésztőhöz mész, nem is fogja neked eladni.ha szaporítótól veszel, könnyen lehet,hogy eleve beteges vagy viselkedészavaros lesz. Úgy tudnám elképzelni hogy este és reggel egy óra futás, de csak mert kicsi a kert.

És aztán napi séták,napközbeni még, minimum egy, de inkább kettő. Reménykedem hogy a ház legalább nagy, ha a kert nem is. Aztán érdemes valami feladatot adni neki, mondjuk agility, vagy hogy segítsen otthon mert nem szereti érezni ha haszontalan. Egy kutyának testmozgás, megfelelő táplálás,feladatok kellenek utána (!) jön fontossági sorrendben a szeretet. Ha nem minőségi kutyát veszel, akkor évente rá költheted egy minőségi kutya árát az állatorvosi kezeleseire. Mivel szerintem nincs az a felelősségteljes border tenyésztő aki eladna neked egy kutyát tizenöt négyzetmeterre.. Abban sem vagyok biztos hogy törvényes ez a kertnagysag egy ebhez. Maradnak a szaporítótól vásárolt borderek. Ezzel meg óvatosan. Egy labilis border hamar rémálmaid kutyája lehet, rettegésben tarthatja a környéket is.

Ha ne adj isten a család minden tagja foglalkoztatná naponta a kutyát akkor esetleg. Te este reggel elviszed futni. Tízkor elmennek vele gyakorlatozni. Délután kiadós séta, majd nemsokára még egyszer séta és kis gyakorlatok. Otthon mindenbe bevonni pl hozd ide a távirányítót, a szennyes ruhát. Szombatonként agility,vasárnap kutyaiskola illetve óriási túrázások hétvégente havi háromszor. Nagyjából ezt javaslom. Bocsi!

2015. márc. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Juhászkutya tartás az nem sima kutya tartás, ami eléldegé

Magában...


Nekem PONom van napi 3ora séta,futás

Felora tanulás

Félóra séta


Aztan jelentkezik kb fel ora pihenés utan h kezdhetjuk elölről

2015. márc. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!