Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az a kutya amelyik az utcán...

Az a kutya amelyik az utcán barátságos, engedi, hogy simogassák az emberek, az attól lehet jó őrző?

Figyelt kérdés
2015. márc. 11. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Hogyne. A kedvenc példám erre Sára, a komondor, akivel minden este kijártak bandázni, sétálni, szolidan összesimogattatta magát mindenkivel, békésen összeszagolt a kutyákkal, hempergett a fűben, aztán hazament és betörőt fogott. Ráfeküdt és megvárták a rendőrséget.
2015. márc. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

Az enyém félénk volt az utcán idegenekkel de ha vele voltam hagyta hogy simizzék és barátságos is volt.

Otthon őrizte a házat.

Egyébként ha úgy adódott még engem is séta közben

2015. márc. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Bár én sosem engedem, hogy az utcán simogassák, attól még teljesen szocializált és normális.

Ha én engedem akkor tényleg olyan mint egy kisbárány.


Ezzel szemben:


Fantasztikusan őrzi a területet.


Amikor én nyitok kaput valakinek akkor ugye elkísér, majd azt a valakit is végig kíséri mellettem vissza.


Persze az esetek 99%-ban jön a bunkó duma, hogy: "Jaj, hát látom, hogy ez olyan kutya aki csak a kerítésen belül bátor"


Ja, csak jöjjön az az illető be szó nélkül.

2015. márc. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egy kutyának barátságosnak kell lennie az emberekkel. A saját területe az más, ott nem fogja díjazni az idegeneket. Persze erre is van ellenpélda.
2015. márc. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Az én kutyám is ilyen (komondor).
2015. márc. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Minden reggel a kutyámmal elsétálunk a botba és a bolt előtt az egyik ismerősöm vigyáz mindig rá, ameddig elintézem a dolgomat. Ismeri, szereti, de az udvarba vagy a házba őt sem engedi be, a területét erősen védi.

Tehát attól, hogy egy kutya a saját területén kívül barátságos, még lehet nagyszerű házőrző.

2015. márc. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
simán. csak nevelés kérdése. csak ezekhez a őrző-védő fajtájú kutyákhoz erős kéz kell. nekem van egy ismerősöm akinek szintén komondorja van és addig nem engedett be minket a házba amíg a gazdán nem látta h barátságosan üdvözöl minket.
2015. márc. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
igen, mert ha azt látja hogy magabiztos vagy és nincs semmi gáz azokkal az emberekkel, te is jól elvagy velük, akkor neki sem kell beléjük kötni. én óriás snacim is ilyen :)
2015. márc. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!