Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak a futtató a...

A kutyámnak a futtató a mániája. Más is van így ezzel?

Figyelt kérdés

Kutyám 2 éves kan, 1 éve van nálam. Valami "harci kutya" meg terrier keveréke lehet és hiába megyek vele ide-oda, amoda, parkba, ligetbe, erdős részre, MINDIG a kutyák kellenek neki.

Pl. megyünk a Margitszigeten, elszalad előtte egy mókus és jön egy kutya, mi kell neki? A kutya. Egy nap 30 kutyával játszik póráz nélkül, de a 31. kutyához is odamenne még pórázon is.


Több futtatóba is járok vele, az egyik legalább 500 méter hosszú, sok-sok jófej kutyával, egy jobb alkalom után alig bír haza jönni velem úgy elfárad.



Most úgy néz ki egy napi programunk, hogy reggel és este egy rövidebb séta, délután meg egy 2-2,5 órás séta amiből legalább 1 óra kutyázás. Délután kilépek az ajtón és már be van zsongva, mert tudja, hogy kutyázhat. Ha meg nem arra indulunk, akkor olyan, mint akit leforráztak :D Borzalom :D



2015. márc. 12. 00:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%
Túlságosan szociális lény :)
2015. márc. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%

Hát tudod, lónak lovak közt a helye... Kutyának meg kutyák közt. Természetes, hogy a maga fajában érzi jól magát, minden kutyának alapszükséglete, hogy más kutyákkal is rendszeresen tudjon találkozni. Nem "mánia".

Ha te kizárólag állatok között élnél, nem rohannál oda azonnal fejvesztve az első emberhez, akit évek óta először meglátsz? De ezt nehezen tudod elképzelni, hiszen emberek között élsz, minden nap érintkezel velük, számodra ez természetes. Az állatok esetében ezt legtöbbször mi korlátozzuk, nem csoda, ha értékelik a lehetőséget. A kutyák igencsak társas lények.

2015. márc. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%
Kettes: nincs igazad. Az én kutyáim leszarják, h milyen kutya megy oda hozzájuk, ők rám vannak kattanva, az ad nekik örömet ha velem játszhatnak vagy velem csinálhatnak feladatokat. Nagyon nagyon ritkán játszanak más kutyával.
2015. márc. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%
ez pedig igy nem jó dolog. A kutyának a gazdájával kell a legjobban éreznie magát, igy lesz belőle engedelmes, szófogadó kutya. Kezdj el vele foglalkozni, és nem kell ennyit bandázni!!!!
2015. márc. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%
Hát az enyéimnek nem, de nem is örülnék neki. Nekem az a célom, hogy én legyek nekik a minden, a legérdekesebb és legizgibb 'dolog' a világon, ezt többé-kevésbé el is értem náluk. Ha kutya van, játszanak, örülnek egy darabig, aztán megyünk tovább. Viszont ha épp labdázunk, vagy tanulunk, akkor le van sz-rva a kutya, mert én sokkal érdekesebb dolgokat tudok velük csinálni. Azért tartok kutyákat, hogy egymás társai legyünk, nekem kiábrándító lenne, ha egy másik falka annyival izgibb lenne, mint én. De ebben sok munkám is van, hogy így legyen.
2015. márc. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%
Akkor miért írja az összes kutyás könyv, újság, blog stb., hogy a kutyáknak elengedhetetlenül szükségük van a fajtársaik társaságára, és hogy az mennyire fontos?
2015. márc. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%
Termesztesen fontos a szocializacio, de az idealis az, ha a felnott kutyanak mar a gazdi a legerdeakesebb. Sok kutya felnottkent mar nem is erdeklodik a fajtarsai irant. Az en kutyam is csak megturi oket, pedig kiskoraban rengeteget bandazott.
2015. márc. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%
Hát szerintem olyat a tüköriskolán kívül egy iskola sem állít, és még ők sem egyértelműen, hogy a felnőtt kutya számára más kutyák kellene, hogy a legérdekesebbek legyenek. Az alap, hogy nem balhézik, ne legyen agresszív, tűrje el a fajtársait, az külön jó, ha bandázik, játszik velük, de szerintem azért hadd legyek már én a legérdekesebb számára, aki enni ad neki, aki tanítja, gondozza, mint idegen kutyák. Ez szerintem valahol egy tükör a gazdáról, bár van, akinek ez így megfelel, és nekem semmi bajom velük. Csak nekem ez nem felelne meg.
2015. márc. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
54%
Nekem is ilyen a kutyám. Shar pei és valószínűleg nj keverék, aztán ki tudja. 4 éves lesz, ivartalan kan, és mindig kutyázna. Ha lent vagyunk akkor megy mindenkihez szaglászni, puszilkodni, a csajokat imádja, a kölyköket meg pesztrálja, vigyáz rájuk. Közben időről-időre visszajön hozzám, csekkol, picit leül mellém, aztán ha új kutya jön megy tovább. Én pont akkor őrülnék meg ha csak velem foglalkozna vagy labdab***zi lenne, én az olyan kutyákat nem szeretem, de nyilván a kutya egyéniségétől is függ (ő nagyon önálló, de tudja hol a helye) és a gazdák sem egyformák.
2015. márc. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm a sok választ, bár némelyik eléggé meglepett...


Szerintem önzőség azt erőltetni egy kutyánál, hogy a gazdit istenítse minden körülmény között HA a kutya alaptermészete nem olyan...

Szerintem ha kutyázni akar hadd kutyázzon, az az egy szabály van, hogy pórázon nincs haverkodás (szerintem ezt nem kell magyaráznom), póráz nélkül meg kutyázzon kedvére.

Amúgy lehet, hogy félreérthető voltam, de nem úgy kell elképzelni, hogy ha belépünk a futtatóba akkor engem le se sz.., folyamatosan figyel és hívásra rögtön jön.

2015. márc. 12. 13:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!